0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
کنسول مناسب کاربران اپل کدام است ؟

کنسول مناسب کاربران اپل کدام است ؟ این موضوعی است که قصد پرداختن به آن را داشته و گزینه های مناسب را بررسی می کنیم.

مسئله ی مهم برای کاربران اپل و یا کسانی که از سیستم های اپل استفاده می کنند ، این است که کدامیک از کنسول های ایکس باکس یا پلی استیشن برای آنها مناسب تر است. این دو کنسول دارای امکاناتی از قبیل اپلیکیشن موبایل جهت سازماندهی موبایل ، خریدها ، مکالمات درون بازی و … می باشند.

کنسول های نسل نهمی که مورد توجه کاربران اپل هستند ، کنسول های ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 می باشند. حال می خواهیم به طور خلاصه به بررسی این کنسول ها بپردازیم.

کنسول مناسب کاربران اپل : ایکس باکس سری ایکس

کنسول های ایکس باکس سری ایکس و سری اس از تازه های مایکروسافت می باشند که هر یک مورد توجه برخی از گیمرها می باشند. قیمت ایکس باکس سری ایکس به علت ویژگی های برتر آن کنسول ، از قیمت ایکس باکس سری اس بالاتر است.

ایکس باکس ایکس امکان اجرای بازی ها با کیفیت 8k و 120 هرتز را دارا می باشد. ایکس باکس اس امکان اجرای بازی ها با کیفیت 1440p و 120 هرتز را دارا می باشد. اختلافات این کنسول ها در چگونگی همکاری آنها با پلتفرم های اپل اثرگذار است.

اپلیکیشن ایکس باکس

 

 

کنسول مناسب کاربران اپل

 

 

این اپلیکیشن می تواند کنسول را از راه دور کنترل کند. به طور مثال می توانید از راه دور یک بازی مهیج را بر روی دستگاه خود نصب نمایید. ایکس باکس قادر است که به اینترنت خانه وصل شود. پس از وصل شدن به اینترنت ، امکان مشاهده ی بازی ها از راه دور وجود دارد.

ایکس باکس سری ایکس ، کنسول مناسب کاربران اپل می باشد. این امکان وجود دارد که ایکس باکس را توسط شبکه خانگی به دستگاه آی پد یا آیفون وصل نمود و بازی ها را اجرا کرد. البته در این حالت ، تأخیری را در اجرای بازی ها شاهد هستیم. امکان متصل نمودن کنترلر ایکس باکس به دستگاه وجود دارد.

شما این امکان را دارید که از تصویر بازی ها ، عکس و فیلم تهیه کنید و آنها را در برنامه ایکس باکس ملاحضه نمایید. این ویژگی در کنسول های PS وجود ندارد.

XBOX GAME PASS

با خرید اشتراک ماهیانه می توان مجموعه ای از عناوین قدیمی و جدید ، را در اختیار داشت. ایکس باکس سری ایکس ، قطعاً کنسول مناسب کاربران اپل است. برخی از عناوین ارائه شده در شبکه گیم پس ، برای IOS در دسترس هستند.

این احتمال وجود دارد که مایکروسافت ، یک برنامه ریزی به منظور امکان نصب بازی ها بر روی پلتفرم اپل انجام دهد. البته اپل دستورالعمل های سخت گیرانه ای در این زمینه دارد. نصب بازی ها توسط سرویس گیم پس به طور مستقیم امکان پذیر نیست. در واقع ، عناوین گیم پس بدون نیاز به پرداخت پول اضافی از اپ استور امکان دانلود دارند.

تنظیمات خانواده ایکس باکس

تنظیمات خانواده ، یکی از آپشن های خوب ایکس باکس می باشد. با استفاده از این برنامه می توانید فرزندان خود را کنترل کنید. شاید برای پدر و مادرها این برنامه ایکس باکس محبوب تر از سایر برنامه ها و آپشن های ایکس باکس باشد. زیرا می توان محدوده ی امنی برای فرزندان خود ایجاد نمود.

آنالیز و تحلیل پلی استیشن 5 :

یک کنسول مناسب کاربران اپل ، PS5 است. قیمت PS5 ، تقریباً با قیمت ایکس باکس سری ایکس برابر است. کنسول پلی استیشن 5 در دو مدل استاندارد و دیجیتال می باشد. مدل استاندارد دارای درایو نوری بوده و امکان اجرای بازی های دیسکی را فراهم می کند. اما مدل دیجیتال از درایو نوری برخوردار نبوده و صرفاً توانایی اجرای بازی های دیجیتالی را دارد.

پلی استیشن 5 ، بازی ها را با کیفیت 4K و 120 هرتز به نمایش در می آورد. البته این کنسول توانایی اجرای بازی های 8K را دارا می باشد. این خصیصه ها بر روی چگونگی تعامل و عملکرد پلی استیشن با اپل اثرگذار نیست.

اپلیکیشن پلی استیشن ( بررسی کنسول مناسب کاربران اپل )

 

 

کنسول مناسب کاربران اپل

 

 

قطعاً رابط کاربری پلی استیشن از رابط کاربری ایکس باکس آسان تر است. امکان مکالمه صوتی برای کاربران وجود دارد. در این برنامه نمی توان به اشتراک گذاری عکس ها و برنامه ها پرداخت.

مدال های دریافت شده ، بازی های تجربه شده ، آنلاین بودن کاربران ، جستجوی فروشگاه بازی ها و … را در این برنامه می توانید در اختیار داشته باشید. کنترل از راه دور کنسول پلی استیشن 5 ، امکان پذیر نیست ولی می توان توسط گوشی موبایل دستگاه را روشن و خاموش نموده و برخی از بازی ها را اجرا نمود.

گیم استریم یا پخش جریانی بازی

پلی استیشن 5 به دلایل مختلفی ، کنسول مناسب کاربران اپل است. ایکس باکس به ارائه سرویس های ایکس کلاود و گیم پس اقدام نموده است که سازگاری کاملی با IOS دارد. سونی برای اینکه از مایکروسافت عقب نماند ، سرویس پلی استیشن ناو را ارائه نموده است. این سرویس امکانات مختلفی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

به دلیل دستورالعمل های سخت گیرانه ی اپل ، سونی با محدودیت هایی روبرو بوده است. امکانات این سرویس سونی ، فقط توسط بازی از راه دور پلی استیشن برای کاربران اپل قابل استفاده می باشد.

بازی از راه دور پلی استیشن

این قابلیت این امکان را برای شما بوجود می آورد که پلی استیشن خود را بر روی آیفون خود اجرا نمایید. این قابلیت در ایکس باکس وجود ندارد ، ولی پلی استیشن به خوبی این قابلیت را ارائه می کند. برنامه بازی از راه دور پلی استیشن بدین منظور بهینه گردیده است. به همین علت پلی استیشن 5 را کنسول مناسب کاربران اپل می دانیم.

برنامه اپل تی وی

آیا می دانستید که پلی استیشن و ایکس باکس با برنامه اپل تی وی سازگار می باشند. تمامی محتواهای خریداری شده در اپل تی وی پلاس و آیتونز توسط کنسول های نسل نهمی به نمایش در می آید. شما توسط هر دو کنسول می توانید به طور مشابهی از امکانات این برنامه بهره مند شوید. هدف طراحی این برنامه ، این بوده است که بر روی هر پلتفرم مثل سیستم اپل تی وی در دسترس باشد.