0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
چگونه عمر باتری کنترلر PS5 را افزایش دهیم ؟

عمر باتری کنترلر PS5 را می توان با رعایت چندین نکته افزایش داد. در حالت عادی ، عمر باتری این دسته ها مناسب است.

کنسول PS5 ، دارای لوازم جانبی های بسیار خوب و قدرتمندی است. یکی از برترین لوازم جانبی PS5 ، کنترلر آن ( دوال سنس ) می باشد. این کنترلر از ویژگی های بسیار خوبی برخوردار است که یکی از آنها ، طول عمر خوب باتری آن است. اما هر چقدر هم که این باتری ها طول عمر خوبی داشته باشند ، پس از مدتی خراب می شوند.

حال می خواهیم در این مقاله بررسی کنیم که آیا می توان با اقداماتی موجب افزایش طول عمر باتری این دسته ها شد. با توجه به اینکه قیمت تمامی اکسسوری ها از جمله باتری ها بالا است ، بنابراین باید در نگهداری درست از آنها ، سعی و تلاش لازم را انجام داد. مهمترین روش ها برای افزایش طول عمر باتری کنترلر PS5 ، موارد زیر می باشند.

خاموش نمودن دستی کنترلر

خاموش نمودن دستی کنترلر ، راه مناسبی برای افزایش ماندگاری باتری آن است. بنابراین منتظر خاموش شدن اتوماتیک نباشید. کنترلر را بلافاصله خودتان خاموش کنید. در صورتی که قصد دارید با کنسول ، ویدئوها را ملاحضه کنید ، این ترفند به کارتان می آید.

برای خاموش نمودن دستی کنترلر بایستی دکمه PS را انتخاب کنید تا منوی آن نمایان شود. حال به قسمت راست اسکرول نموده و پس از آن ، گزینه اکسسوری را انتخاب نمایید. حال منوی جدیدی گشوده می شود که در آن wireless controller  و پس از آن ، Turn Off را تأیید نمایید.

این کار می تواند در افزایش طول عمر باتری کنترلر PS5 مؤثر باشد. کنترلر شما پس از پیمودن این چند مرحله ، سریعاً خاموش شده و دیگر روشن نخواهد ماند. یک راه آسانتری برای خاموش نمودن دستی کنترلر وجود دارد و آن ، گرفتن دکمه PS برای ده ثانیه می باشد.

خرید کابل شارژ طولانی تر

اگر کابل شارژ طولانی تری را تهیه نمایید ، در زمانی که در نزدیکی پریز برق قرار ندارید و با مشکل خالی شدن شارژ باتری مواجه می شوید ، سریعاً دسته را با کابل طولانی تر به برق می زنید. این یک روش موقتی برای حل مشکل خالی شدن شارژ باتری کنترلر است. بنابراین این روش را در کنار سایر روش ها انجام دهید. بسیاری از گیمرها ، کابل های طولانی را خریداری می کنند تا بتوانند در هر زمان به اجرای بازی بپردازند و با وقفه ای در اجرای بازی ها مواجه نشوند.

کاهش دادن عملکردهای استفاده کننده از باتری ، یک روش افزایش طول عمر باتری کنترلر PS5

 

عمر باتری کنترلر PS5

 

  • دسته بازی دوال سنس از عملکردهایی برخوردار است که مصرف باتری زیادی دارد. با غیرفعال نمودن این عملکردها ، مصرف باتری تفاوت آنچنانی نمی کند ولی به هر حال مؤثر است. برای افزایش طول عمر باتری ، وارد تنظیمات شده و سپس اکسسوری ها را تأیید نموده و پس از آن Controllers را انتخاب کنید. پس از این مراحل ، کارهای زیر را انجام دهید.
  • Brightness of Controller Indicators را در وضعیت Dim بگذارید تا نور کنترلر کمتر شود. هنگامی که می خواهید از دوربین استفاده نمایید ، این نورها به طور اتوماتیک روشن می گردند.
  • حال Vibration Intensity را روی گزینه weak یا of بگذارید تا سبب افزایش طول عمر باتری کنترلر PS5 شوید. زیرا لرزش ها ، میزان زیادی از شارژ باتری را مصرف می کنند. بنابراین در صورتی که برخورداری از قابلیت لرزش برای شما چندان مهم نیست ، بی خیال استفاده از آن شوید.
  • تا به اینجا خوب پیش رفته و موارد اثربخشی را برای افزایش طول عمر باتری دوال سنس ارائه نمودیم. اگر این موارد را رعایت کرده باشید ، نصف راه را پیموده اید. اگر تا به اینجا از خواندن مقاله خسته نشده اید ، چندین مورد دیگر را هم مطالعه بفرمایید.
  • مورد Trigger Effect Intensity را غیراکتیو نمایید. این مورد برای تغییر حساسیت دکمه های L2 و R2 می باشد. در صورتی که این ویژگی ها برای شما مهم نیست ، آن را غیراکتیو نموده تا کار مؤثری برای افزایش طول عمر باتری PS5 انجام داده باشید.
  • یک روش مؤثر دیگر ، تغییر دادن Volume است. این میزان باید در حد پایینی تنظیم شده باشد. اما با انجام این کار ، حجم صدی خروجی اسپیکر کم می شود. برای کاربرانی که به صدای بلند بازی ها عادت ندارند ، این روش مناسب می باشد. برخی از کاربران تمایل دارند بازی ها را با صدای بلندی تجربه نمایند که این کار برای آنها مناسب نیست.

نگهداری کنترلر در حالت شارژ شده

اینکه باتری کنترلر همواره در وضعیت خالی یا نیمه خالی قرار داشته باشد ، به آن آسیب می رساند. لذا باید همواره دسته های بازی را شارژ نمایید و از زیاد خالی بودن شارژ آنها جلوگیری نمایید. قطعاً این مورد ، در افزایش عمر باتری کنترلر PS5 اثرگذار می باشد.

خاموش کردن دسته به طور اتوماتیک

در صورتی که کنسول برای تایم طولانی در حالیکه استفاده ای از آن نمی شود ، روشن بماند ، در این حالت دسته روشن خواهد بود و این مسئله سبب شارژ از دست دادن باتری دسته می شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل ، باید تنظیمات کنترلر را به گونه ای انجام دهید که پس از گذشت تایم کوتاهی از کار نکردن با آن ، به صورت خودکار خاموش گردد.

در این راستا ، وارد تنظیمات کنسول شوید و System را انتخاب نموده و پس از آن Power Saving را انتخاب نمایید. حال گزینه ای را تحت عنوان Set Time Until Controllers Off ملاحضه می کنید که آن را انتخاب نمایید. حال چند انتخاب پیش روی شما قرار دارد ( 10 دقیقه ، 60 دقیقه ، 30 دقیقه ، و خاموش و … ). یکی از آنها را به دلخواه انتخاب نمایید.

بهترین راه برای افزایش طول عمر باتری کنترلر PS5

 

عمر باتری کنترلر PS5

 

تمام مواردی که گفته شد ، می تواند در افزایش طول عمر باتری دسته مؤثر باشد. در صورتی که شما اقدام به خرید کنترلر اصل و اورجینال کرده باشید ، باتری های آن عمر خوبی داشته و زود خراب نمی شوند. دسته های فیک و تقلبی که در بازار موجود هستند ، از باتری های بی کیفیتی تشکیل شده اند. لذا در خرید کنسول پلی استیشن 5 و یا کنترلر آن ، دقت زیادی داشته باشید که محصولی اصل و اورجینال را خریداری کنید.