0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
چرا طرفداران بازی های ویدئویی خشن زیاد هستند ؟

طرفداران بازی های ویدئویی خشن بسیار زیاد بوده و اغلب گیمرها ، بازی های خشن را برای خود خریداری می کنند.

علت تمایل به خرید بازی های خشونت آمیز

در سال های اخیر تحقیقاتی صورت گرفته که نشان می دهد آمار فروش بازی هایی در ژانر خشونت بسیار افزایش پیدا کرده است. علت این مسئله شاید تخلیه شدن احساس درونی افراد باشد که حس خوبی را برای آنها ایجاد کرده و آنها را تا حدودی آرام می کند.

مخاطبان بازی های ویدئویی ، تنها کودکان و نوجوانان نیستند. جوانان و میانسالان ، علاقه زیادی به اجرای بازی های ویدئویی دارند. به ویژه بازی های خشونت آمیز که مورد توجه تمامی افراد در هر سن و سالی هستند. نه تنها آقایان بلکه خانم ها به اجرای بازی هایی در ژانر خشونت علاقه داشته و این بازی ها را خریداری می کنند. طرفداران بازی های ویدئویی خشن همواره در حال افزایش است.

چندین مثال از بازی های خشن

-         بازی Call of Duty

-         بازی Grand Theft Auto

-         Fortnite

-         بازی Mortal Kombat

-         بازی God of War ( یکی از جذاب ترین بازی های PS5 )

-         The Punisher

-         بازی Ninja Galden 2

-         Bloodborne

-         بازی Red Dead Redemption 2

-         بازی First Encounter Assault Recon

موارد فوق از برترین بازی های خشونت آمیز هستند که مناسب افراد بالای 25 سال می باشند. هر چند که کودکان و نوجوانان زیادی به اجرای این بازی پرداخته و نسبت به مناسب بودن یا نامناسب بودن این بازی برای سن خود ، بی توجه می باشند.

دلیل اصلی زیاد بودن طرفداران بازی های ویدئویی خشن

بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته علت پرطرفدار بودن این بازی ها ، جنبه های روانشناسی دارد. محققانی که به مطالعه این موضوع پرداخته اند نظرات جالبی را ارائه نمودند. این نظریه به اثرگذاری پاداش های بیرونی بر  انگیزه درونی اشاره داشته و این موضوع را تشریح می کند.

نتایج این تحقیقات بیانگر این است که بازی های خشن ، موجب به واقعیت پیوستن نیازهای روانی ما می شوند. این مسئله برای اغلب کاربران مهم است. یکی از کارشناسان بر این باور است که دلایل گرایش افراد به بازی هایی با این ژانر ، میل آنها به بهتر بودن می باشد.

زمانی که به اجرای بازی های این چنینی اقدام نموده می توانیم تحلیل و آنالیزی از وضعیت خود داشته باشیم. ما با اجرای این بازی ها ، مهارت خود را سنجیده و بر احساسات منفی درون خود ، مقابله می کنیم.

درک درست از موقعیت خود در یک سلسله مراتب اجتماعی

یکی از دلایل زیاد بودن طرفداران بازی های ویدئویی خشن ، این است که بازی های خشونت آمیز به نوعی به تمایلات انسانی کمک نموده و کاربر را در این زمینه ارضاء می کند. از مهمترین المان های محرک رفتاری می توان به کنترل احساس ، برقراری ارتباط با سایرین و شایستگی اشاره نمود که تمامی این المان ها در بازی های خشن وجود دارند.

زمانی که در بازی های خشن به دنبال استفاده از سلاح های پیشرفته تری هستید و با سایر کاراکترهای بازی برای پیروزی همکاری می کنید و مأموریت ها و برنامه های خود را پیش می برید ، محرک های رفتاری درون شما برانگیخته می شوند.

بازی های خشن این پتانسیل را دارا می باشند که نیازهای روان شناختی ما را برطرف کنند. علت این است که اساساً طراحی این بازی ها به صورتی انجام شده که امکان تجربه ی پیروزی و موفقیت را برای ما ایجاد می کنند. همچنین یک شبیه سازی کوچک انجام داده که جایگاه خود را در یک سلسله مراتب اجتماعی بدانیم.

کسب تجربه های متفاوت در بازی ها ، از دلایل افزایش طرفداران بازی های ویدئویی خشن

شاید برخی از تجربیات را نتوانید در دنیای واقعی تجربه کنید. اما بازی های خشن این بستر را فراهم نموده که برخی از تجربیات غیرممکن را در فضای بازی ها تجربه کنید. تجربه های متفاوت می تواند بر افزایش مهارت های ما کمک کند.

به طور مثال اجرای این بازی ها موجب می شوند که رفتارهای عصبی و خشونت آمیز خود را کنترل کنید. شاید تجربه حس پیروزی در بازی های ورزشی برای شما در واقعیت دور از دسترس باشد. زیرا ممکن است از لحاظ بدنی و مهارتی ، فاقد استانداردهای لازم باشید. اما شما می توانید در بازی های ویدئویی پیروز شده و یک قهرمان باشید و بر سکوی قهرمانی با افتخار بایستید.

بازی های ویدئویی خشونت آمیز چه اثراتی دارند ؟

طرفداران بازی های ویدئویی خشن باید بدانند که این بازی ها چه اثراتی دارند. اغلب طرفداران این بازی ها ، از طبقات اجتماعی ضعیف بوده و یا از افرادی هستند که دارای آرزوهای محقق نشده می باشند. زمانی که در جهان واقعی نمی توانید این احساسات و آرزوها را تجربه کنید ، تمایل دارید که در فضای مجازی و غیرواقعی آنها را تجربه نمایید.

به بیان دیگر بازی های خشن شما را به اهدافی که در دنیای واقعی برایتان دور از دسترس است ، می رسانند. این یک نیاز دورنی است و نمی توان آن را سرکوب نمود. هر چند بهتر است در دنیای واقعی برای رسیدن به اهداف درست و سالم خود ، تلاش کنید و همه ی آرمان ها و اهداف خود را در دنیای بازی ها جستجو نکنید.

طرفداران بازی های ویدئویی خشن توجه داشته باشند که این بازی ها به شدت اعتیادآور هستند و شما را درگیر خود می کنند. بنابراین قبل از اینکه غرق در اجرای این بازی ها شوید ، به پیامدهای آن فکر کنید. برنامه ریزی مشخصی داشته باشید و ساعات مشخصی را برای اجرای این بازی ها درنظر بگیرید.

کلام آخر

بازی های ویدئویی در سبک های مختلفی طراحی و تولید می شوند. یکی از این سبک های پرطرفدار ، سبک خشن می باشد. این بازی ها بسیار مهیج و جذاب هستند ولی پیامدهایی دارند.

برآورده شدن برخی از نیازهای درونی کاربران موجب شده است که طرفداران بازی های ویدئویی خشن همواره افزایش پیدا کنند. ما نمی توانیم خود را از لذت تجربه اجرای این بازی ها محروم کنیم. زیرا اجرای این بازی ها حس و حال خوشی را برای ما ایجاد می کنند. اما بهتر است که یک برنامه ریزی متعادلی داشته باشیم و تمامی سبک های بازی های ویدئویی را تجربه کنیم.