0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
پاک کردن کش در ایکس باکس

پاک کردن کش در ایکس باکس موجب شده که سرعت کنسول افزایش پیدا کند و با مشکل تأخیر در هنگام کار با کنسول مواجه نشویم.

چرا کنسول بازی ما کند شده است ؟

کنسول های بازی جدید مانند ایکس باکس سری ایکس و سری اس ، پلی استیشن 4 و ... به کامپیوتر بسیار شبیه هستند. این کنسول ها از حافظه ی کش استفاده نموده که موجب دسترسی بهتر به حافظه می گردد.

اگر به تازگی به خرید ایکس باکس سری ایکس و اس و یا ایکس باکس وان اقدام نموده اید ، باید با چگونگی پاک کردن حافظه کش این دستگاه ها آشنایی داشته باشید. بسیاری از مشکلات این دستگاه ها مانند کند شدن دستگاه و هنگ کردن و ... به پر شدن حافظه کش مربوط می شود.

حال ما برای رفع این مشکلات یک راهکار ساده داریم و آن هم پاک نمودن حافظه کش می باشد. این کار اصلاً سخت نبوده و به راحتی قابل انجام است. حال نحوه انجام این کار را در هر یک از کنسول های ایکس باکس اس و ایکس و وان بررسی می کنیم.

پاک کردن کش در ایکس باکس سری ایکس و سری اس چگونه است ؟

در سیستم رایانه برای پاک نمودن حافظه ی کش چندین راه دارید. در کنسول های بازی ایکس باکس سری ایکس و اس هم اینگونه است. حال ما به بررسی دو راه پرداخته و هر یک از آنها را توضیح می دهیم. ماهیت یکی از این راه ها ، سخت افزاری است و راه دیگر به صورت نرم افزاری است.

پاک نمودن کش با خاموش و روشن نمودن کنسول

شاید ابتدایی ترین و راحت ترین راه پاک نمودن کش ، این روش باشد. دستگاه ایکس باکس خود را خاموش نموده و کابل برق آن را از پریز برق جدا کنید. حال کمی صبر کنید و پس از مدتی مجدداً کنسول را روشن نمایید. در وضعیتی که کنسول به صورت کاملاً خاموش است ، دکمه پاور را چندین بار بزنید.

بعد از وصل شدن دوباره کنسول به پریز برق و روشن شدن آن ، حافظه ی کش پاک می شود. بدین ترتیب با پاک نمودن کش ، سرعت و عملکرد کنسول بهبود پیدا می کند.

پاک کردن کش در ایکس باکس به صورت نرم افزاری

اگر موفق به پاک نمودن حافظه ی کش از طریق سخت افزاری نشدید ، باید از طریق نرم افزاری آن را پاک کنید. با این روش می توانید با استفاده از منوی ایکس باکس این کار را انجام دهید. برای این کار باید چندین مرحله ی زیر را بپیمایید.

ابتدا دکمه ی ایکس باکس روی کنترلر را زده و به بخش تنظیمات وارد شوید.

در این منو به انتخاب Devices and Connections اقدام نمایید.

حال در این مرحله باید Blu-Ray را انتخاب نمایید.

در آخرین مرحله نوبت به انتخاب Persistent Storage می رسد و با انتخاب گزینه Clear کار پاک کردن کش در ایکس باکس به صورت موفقیت آمیز به پایان می رسد. قطعاً پس از کار کردن با کنسول خود بعد از پاک نمودن حافظه کش ، موجب تغییرات آن و بهبود عملکرد آن خواهید شد.

پاک نمودن حافظه ی کش در ایکس باکس وان چگونه است ؟

روش اول : ابتدا کنسول ایکس باکس خود را خاموش نمایید. آداپتور آن را از پریز برق خارج کنید. در همین حالت انگشت خود را بر روی لوگوی ایکس باکس گذاشته و اندکی صبر کنید و انگشت خود را برندارید. پس از گذشت اندک زمانی می توانید کابل برق کنسول را به برق زده تا دستگاه روشن شود.

روش دوم : اگر با وضعیتی مواجه شدید که کنسول هنگ کرده و به بخش اجرای بازی وارد نمی شود ، بهتر است بدین صورت عمل کنید. کنسول را ریست نموده و بازی ها را مجدداً نصب نمایید. البته با این کار تمامی اطلاعات و محتویات دستگاه پاک شده و باید از نو برای نصب و دانلود تمامی اطلاعات و بازی ها اقدام کنید.

بهترین روش برای افزایش سرعت دانلود ایکس باکس سری ایکس و سری اس

پس از پاک کردن کش در ایکس باکس ، تا حدودی مشکل کندی دستگاه شما رفع می شود. یکی دیگر از مشکلاتی که در ارتباط با سرعت این دستگاه ها وجود دارد ، سرعت در حین دانلود است. برای بهبود سرعت دانلود می توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید :

سرویس اینترنت پر سرعتی خریداری کنید.

با بهره گیری از کابل LAN ، کنسول را به صورت مستقیم به وای فای خود متصل کنید تا سرعت بهتری را تجربه کنید.

اگر اینترنت کنسول شما از طریق وای فای تأمین می شود ، دستگاه را در نزدیکترین محل به وای فای قرار دهید.

توقف دانلود و ادامه دادن دانلود می تواند موجب افزایش یافتن سرعت دانلود شود.

تنظیم کنسول ایکس باکس بر روی گزینه Rest Mode موجب افزایش سرعت دانلود می گردد.

اگر امکان اختصاص هزینه بیشتری را دارید ، اینترنت پر سرعت تری را خریداری کنید تا مشکل کندی سرعت دانلود را به صورت اساسی رفع کنید.

تغییر DNS بر روی کنسول های ایکس باکس

با پاک کردن کش در ایکس باکس و تغییر DNS ، می توانید سرعت دانلود را در این کنسول ها به طور قابل ملاحضه ای افزایش دهید. برای این کار به صورت زیر عمل کنید.

کلید ایکس باکس کنترلر را زده و در پنجره ی گشوده شده گزینه ی Profile & System را انتخاب نموده و بخش Settings وارد شوید. در این بخش باید General را انتخاب نموده و پس از آن ، Network Settings را انتخاب نمایید.

حال با انتخاب Advanced Settings به بخش DNS Settings رفته و پس از آن ، Manual را انتخاب نمایید.

کلام آخر

کندی سرعت در کنسول های بازی به شکل های متفاوتی ظاهر می شود. کندی در زمان دانلود بازی ها ، کندی در زمان کار با برنامه ها و انتقال از یک بازی به بازی دیگر و ... از جمله این مشکلات هستند. پاک کردن کش در ایکس باکس سری ایکس و اس و ایکس باکس وان از برخی جهات مشکل کندی سرعت را رفع می کند.

برای مشکل کندی در دانلود بازی ها چندین راهکار ارائه نمودیم که برخی از آنها به صرف هزینه نیازی ندارد. امیدواریم با این دو تکنیک بتوانید از کار کردن با کنسول خود بدون کندی سرعت ، لذت ببرید.