0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
همه چیز درباره دسته قرمز PS5

دسته قرمز PS5 مورد علاقه بسیاری از گیمرهای خوش ذوق می باشد. در این مقاله به بررسی این کنترلر می پردازیم.

دسته PS5 از نظر زیبایی ، امکانات ، مشخصات فنی و سایر ویژگی ها نسبت به سایر دسته های کنسول های بازی ، برتری دارد. در طراحی این دسته ابتکار عمل به خرج داده شده است و علاوه بر طراحی دسته های سفید رنگ ، دسته های قرمز و سیاه رنگ نیز طراحی شده است. بسیاری از گیمرها این کنترلرهای قرمز رنگ را دوست دارند. کنترلرهای قبلی همانند دوال شاک به رنگ سیاه بودند. لذا طراحی دسته قرمز PS5 ، یک نوآوری بکر بوده است. یکی از پرفروش ترین لوازم جانبی PS5 در سال های اخیر ، کنترلر قرمز رنگ بوده است.

خصوصیات رنگ دسته پلی استیشن 5

کنترلر قرمز پلی استیشن 5 از رنگ های قرمز و سیاه تشکیل شده است. ترکیب سیاه و قرمز ، یک ترکیبی زیبا و جذاب است. کنترلر سیاه پلی استیشن 5 ، از رنگ های مشکی و خاکستری تشکیل شده است. این تنوع رنگ در دسته های پلی استیشن نشان می دهد که این کنترلرها علاوه بر کامل بودن قابلیت ها و امکانات ، در زیبایی تکمیل هستند. شما با توجه به سلیقه خود می توانید یکی از این کنترلرها را انتخاب نمایید. شما هم می توانید مانند بسیاری از گیمرها ، دسته قرمز PS5 را انتخاب نمایید.

انتخاب رنگ بندی دوال سنس ها

اگر برای شما هم فهمیدن این مسئله جالب است که تنالیته های رنگی کنترلر پلی استیشن 5 چطور تعیین شده اند ، با ما همراه باشید. لئو کاردوسو و ساتوشی آیو یاگی از طراحان دوال سنس هستند. این دو بیان نموده اند که رنگ قرمز کنترلر پلی استیشن برگرفته از رنگ مایه تصاویر کیهانی و کهکشانی می باشد. این دو نفر برای طراحی و ساخت دسته پلی استیشن 5 به متناسب بودن جنس طراحی اهمیت داده اند. همچنین آنها طراحی رنگ دوال سنس اصلی و اکسسوری ها را درنظر داشته اند و از آنها در طراحی این دسته الگو گرفته اند.

آیو یاگی بیان نموده است که رنگ قرمز کنترلر الهام گرفته از لایه های آبی می باشد. شاید این مسئله عجیب به نظر برسد. لایه های آبی موجب زیبایی بیشتر کنترلر شده است. این مسئله موجب استقبال بالا از خرید دسته قرمز PS5 شده است.

ویژگی های دسته قرمز PS5

 

دسته قرمز PS5

 

تمامی دسته های پلی استیشن از ویژگی ها و امکانات یکسانی برخوردار هستند و فقط در رنگ متفاوت هستند. یعنی برای ایجاد جذابیت و جلب توجه بیشتر گیمرها ، این دسته ها را در رنگ های متفاوتی طراحی نموده اند. بنابراین به بررسی مهمترین ویژگی های کلی این دسته ها می پردازیم.

قابلیت مهم Haptic Feedback

یکی از مهمترین ویژگی های دسته پلی استیشن 5 ، قابلیت هپتیک می باشد. شما با بهره گیری از این ویژگی ، این امکان را دارید که جو حاکم بر بازی را مطابق با سلیقه خود تغییر دهید. بر اساس شرایط حاکم بر بازی ، لرزش هایی درخور شرایط را بوجود بیاورید. در این وضعیت ، حس و حال بازی را بهتر درک می کنید.

اگر بخواهیم به طور مختصر درباره این قابلیت دسته قرمز PS5 صحبت کنیم ، باید بگوییم که این قابلیت بی نظیر است. بی نظیر بودن ، توضیحی مختصر درباره این قابلیت است. وگرنه می توان ساعت ها در مورد این قابلیت صحبت نمود. قابلیت Haptic Feedback و قابلیت Adaptive Triggers با یکدیگر مرتبط هستند. قابلیت  Haptic Feedback سبب انتقال لرزش های داخل فضای بازی به دسته بازی می شود تا فضای بازی را برای شما ملموس کند. قابلیت Adaptive Triggers سبب تنظیم میزان حساسیت Trigger دسته بازی می شود. این دو قابلیت سبب شده اند که بسیاری از گیمرها به اجرای بازی های فیفا 21 در کنسول های نسل نهمی علاقمند شوند.

کاربرد قابلیت Adaptive Triggers ( بررسی ویژگی های دسته قرمز PS5 )

اشاره کوچکی به این قابلیت نمودیم. این ویژگی موجب می شود که بتوانید سختی دکمه ها را با توجه به نوع بازی تنظیم نمایید. یعنی میزان فشاری که به دکمه ها اعمال می شود ، با توجه به شرایط می تواند تغییر کند. این قابلیت برای بسیاری از بازی ها کاربردی می باشد. شما با دخالت حس لامسه خود ، بازی های PS5 را به شکل متفاوتی اجرا خواهید کرد. این مسئله از نظر بسیاری از گیمرها جذاب می باشد.

امکان پخش صدای 3D و افکت های صوتی در کنترلر قرمز

دسته قرمز PS5 همانند سایر دسته های این کنسول ، از قابلیت پخش صدای 3D و افکت های صوتی برخوردار است. در قسمت اسپیکر کنترلر ، امکان پخش صدای سه بعدی وجود دارد. با بهره گیری از این قابلیت می توان بازی ها را با کیفیت صدای بالا اجرا نمود. کیفیت صدای بالا سبب می شود که شما فضای بازی را به گونه ای احساس کنید که گویی در آنجا حضور دارید. شنیدن افکت های صوتی بازی ، هیجان زیادی را ایجاد می کند و احساسات بازی را به طور کامل به شما انتقال می دهد.

شاید بتوان این ویژگی را از بهترین ویژگی کنترلرهای پلی استیشن 5 دانست. زیرا بسیاری از گیمرهای حرفه ای به کیفیت صدای بازی اهمیت زیادی می دهند.

هندزفری یا میکروفن در دسته قرمز PS5

کنترلر قرمز PS5 مانند سایر کنترلرهای این کنسول ، از قابلیت صحبت کردن توسط هندزفری و میکروفن برخوردار است. شما می توانید با کمک هندزفری یا میکروفن صدای خود را در زمان اجرای بازی منتشر کنید. این قابلیت بسیار جالب است و بر هیجان بازی می افزاید.

سبکی کنترلر قرمز رنگ PS5

 

دسته قرمز PS5

 

برای بسیاری از گیمرها مهم است که دسته بازی سبک باشد تا حس بهتری با آن داشته باشند. کنترل و دست گرفتن یک دسته سبک ، راحت تر است. این ویژگی در دسته قرمز PS5 مانند دسته های سفید یا سیاه رنگ آن ، وجود دارد. بدون اینکه خسته شوید ، ساعت ها این کنترلر را در دست بگیرید و به اجرای بازی ها بپردازید. بدین ترتیب فشار زیاد از حدی ، به ماهیچه ها وارد نمی شود.

گیمرهایی که به صورت حرفه ای به اجرای بازی ها می پردازند و ساعات زیادی را برای بازی کردن اختصاص می دهند ، باید به این مسئله توجه داشته باشند و به هیچ عنوان آن را بی اهمیت ندانند.