0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
نقد و بررسی بازی Hi-Fi Rush

بررسی بازی Hi-Fi Rush را به طور دقیق انجام می دهیم تا با یکی از برترین بازی های ایکس باکس سری ایکس بهتر آشنا شویم.

این بازی همانند بازی های کلاسیک اوایل دهه 2000 می ماند. بازی دارای داستانی است که گاهی پرشور و گاهی ساده و به دور از هیاهو دنبال می شود. ابر شرورهایی که در این بازی وجود دارند طنازانه خود را به شما می شناسانند. این بازی دارای فضایی شاد و رنگ و وارنگ است که کاراکتر اصلی آن ، قصد دارد هر طور که شده به یک ستاره راک تبدیل شود. های فای راش در مجموع ، یک اثر موفق است که با وجود نقاط ضعف خود توانسته است به یکی از محبوب ترین بازی های ایکس باکس سری ایکس تبدیل شود.

برای خرید ایکس باکس سری ایکس و سری اس می توانید به سایت Psstar.ir مراجعه کنید. قیمت ایکس باکس سری ایکس و سری اس در این فروشگاه اینترنتی با تخفیف های بالایی تعیین شده است.

بررسی بازی Hi-Fi Rush از نظر داستان

نقد و بررسی بازی " های فای راش " را از داستان آن شروع می کنیم. این بازی دارای داستانی ساده است و به زیبایی روایت شده است. طراح بازی برای پرداختن به شخصیت ها به خوبی وقت گذاشته است. شخصیت های مثبت و منفی زیادی در این بازی وجود دارند که به تدریج در بازی حضور پیدا می کنند.

کاراکتر اصلی بازی ، Chai نام دارد که یکه و تنها باید داستان بازی را جلو ببرد. کمی که بازی جلو می رود ، همراهان این کاراکتر به بازی آمده و به شلوغ شدن داستان بازی کمک می کنند.

در این بازی ، پسرکی وجود دارد که از طرفداران پر و پا قرص موسیقی و سبک راک است. او برای ستاره شدن در این عرصه از هیچ تلاشی مضایقه نمی کند. این پسرک دچار مشکل فلج یکی از دستان است. این پسرک در یک تست موسیقی شرکت می کند. بررسی بازی Hi-Fi Rush نشان می دهد که داستان بازی از یک جایی به بعد ، غیرقابل پیش بینی جلو می رود.

چای ، در حین انجام تست موسیقی ، یکی از دستگاه های خود را گم می کند. Kale پس از یافتن دستگاه ، آن را به طرفی می اندازد. این دستگاه پس از پرتاب توسط Kale ، درست در وسط سینه شکافته Chai فرود می آید. در نتیجه ، آهنگی در تمام بدن چای طنین انداز می شود. این مسئله موجب غیرعادی خواندن سیگنال های ایجاد شده توسط چای از سوی مأمورین امنیتی می شود. به همین علت چای را بازنده تست ها می دانند. Kale فرمان می دهد که همه Defect های موجود به سرعت نابود شوند تا آینده شرکت در معرض خطر قرار نگیرد.

این شرح مختصری از داستان بازی بود تا بدانید قرار است چه داستانی را با چه سبک و سیاقی دنبال کنید. در ادامه بررسی بازی Hi-Fi Rush ، به گیم پلی بازی می پردازیم.

گیم پلی بازی hi-fi rush

بخش اعظم گیم پلی بازی ، جدال های ریتمیک است و بخش کوچکی از آن را سکوبازی تشکیل داده است. مبارزات و نبردهای این بازی ، سحرآمیز هستند. از نظر ما ، سیستم مبارزات بازی عالی هستند. نکته مثبت این بخش این است که دستگاه موسیقی این بازی با حرکات بدن Chai هماهنگ می باشد. شما باید در اجرای مبارزات دقت کنید که هماهنگ با موسیقی عمل کنید. اما چرا بر روی هماهنگی با بیت و موسیقی تأکید داریم ؟ زیرا بی توجهی به موسیقی و بیت ، در استیج های نخست که درجه سختی آنها کمتر است دردسرساز می شود. بنابراین تأکید داریم که در مبارزات و وارد کردن ضربات ، به بیت و موسیقی توجه داشته باشد.

نکته مهمی که حتماً بایستی در بررسی بازی Hi-Fi Rush به آن اشاره کنیم ، نحوه تشخیص بیت و یا ریتم آهنگ است. بدین منظور چندین روش طراحی شده است. در نخستین روش توسط کلید Menu ، آهنگ در پایین صفحه به شکل یک ریتم درآمده و با کمی ور رفتن با آن می توان بیت هر موسیقی را به خوبی شناخت. در روش دیگر باید بر روی هماهنگی بدن Chai  و مؤلفه های محیطی دیگر دقت کنید. زمانی که آهنگ شور می گیرد ، اجزای موجود در محیط به حرکت درمی آیند. اگر کمی با دقت به حرکت اجزا در محیط توجه کنید ، قادر خواهید بود مبارزات خود را با بیت هم سو و هم جهت کنید. در آخرین روش باید به حرکات دشمن خود توجه کنید. زیرا وارد کردن ضربات دشمن به شما کاملاً هماهنگ با بیت است.

طراحی بخش های مختلف بازی hi-fi rush

در ادامه بررسی بازی Hi-Fi Rush ، به طراحی بازی می پردازیم. ساختار بازی به لحاظ بصری ، سل شید مطلق است. هر رنگی را در این بازی خواهید دید. یک محیط رنگ و وارنگ را خواهید دید که با سلیقه خوبی طراحی شده اند. میان پرده های بازی ، سه دسته هستند که شامل میان پرده های کیمیک محور ، میان پرده های سل شید و میان پرده های دو بعدی هستند.

یکی از ویژگی های مثبت بازی ، طراحی بازی است. هر دوازده مرحله این بازی جذاب ، عالی طراحی شده اند. سکوبازی ، نبردها و چالش های هر مرحله از بازی در سطحی است که کاربر را به خوبی جذب بازی می کند. تمامی مراحل بازی در یک سطح هستند و هیچ یک از دیگری به طور صد درصدی بهتر نیستند.

نه تنها مراحل بازی عالی طراحی شده اند ، بلکه طراحی باس ها و محیط بازی بسیار خوب است و بازیکنان از اجرای بازی لذت خواهند برد.

بررسی بازی Hi-Fi Rush از نظر موسیقی

موسیقی در این بازی از اهمیت بسزایی برخوردار است. زیرا بازیکن باید به موسیقی پخش شده در بازی توجه داشته باشد. در این بازی موسیقی های اورجینال و موسیقی های لایسنس شده از مجموعه ای از آهنگ سازها ، وجود دارد. بازیکن از شنیدن موسیقی بازی ، حس خوبی را دریافت کرده و به واقع در فضای بازی قرار می گیرد. صداگذاری شخصیت های بازی به صورت واضح انجام شده است. این بازی به صورت انگلیسی و ژاپنی دوبله شده است که هر دوی آنها خالی از اشکال است.