0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
نقد و بررسی بازی Guilty Gear Strive

بررسی بازی Guilty Gear Strive را از نظر صداگذاری ، گیم پلی ، گرافیک ، داستان و ... انجام می دهیم تا با یکی از بهترین بازی های مبارزه ای آشنا شویم.

هنگامی که اسم بازی های مبارزه ای بر زبان می آید ، ذهن مخاطبان بیشتر به سمت بازی های مورتال کامبت و استریت فایتر و ... می رود. اما بازی گیلتی گیر به واقع یکی از موفق ترین بازی های سبک مبارزه ای است که کمتر برای گیمرها شناخته شده است.

با خرید PS5 می توانید این بازی جذاب و بسیاری از بازی های مهیج دیگر را اجرا کنید و از اجرای باکیفیت این بازی ها لذت ببرید. در ادامه به نقد و بررسی این بازی مهیج و جذاب می پردازیم.

اصلی ترین دلایل جذابیت گیلتی گیر

بررسی بازی Guilty Gear Strive را از پرداختن به یکی از برترین ویژگی های این بازی شروع می کنیم. از نظر ما علت اصلی جذابیت این بازی ، عمق زیاد در مبارزات بازی می باشد. هر یک از شخصیت های بازی از حرکات و کمبوهای ویژه ای برخوردار هستند. آنها از حرکات و کمبوهای درست در زمان مناسب استفاده می کنند. همین ویژگی ، برگ برنده بازی است. شما باید در اجرای بازی دقت زیادی داشته باشید تا بتوانید با عملکرد صحیح خود ، برنده بازی باشید.

مقایسه بازی گیلتی گیر با نسخه های قبل

متأسفانه گیم پلی این بازی در مقایسه با نسخه های پیشین ، کندتر شده است. شاید کمبوهای متنوع و بی شمار موجب شده است که روند بازی کندتر شود.البته هیجان بازی تحت تأثیر کند شدن گیم پلی بازی قرار نگرفته است. لذا این بازی مانند نسخه های پیشین دارای یک گیم پلی سرگرم کننده و جذاب است. به گونه ای که گیمرها را تا ساعت ها میخکوب زمین کرده تا به اجرای بازی بپردازند.

بررسی بازی Guilty Gear Strive از نظر گیم پلی

گیم پلی این بازی همانند نسخه های پیشین درباره جدال دو کاراکتر در فضای دو بعدی است. تغییراتی در سیستم گیم پلی بازی دیده می شود. اما همچنان ریتم مبارزات همانند قبل است. در سیستم مبارزات این بازی ، به همه چیز خوب پرداخته شده است. دفاع ، ضربات هوایی ، دش ، زد و خوردها و ... در این بازی وجود داشته و برای مبارزات می توان از آنها استفاده نمود.

طراحی خاص کاراکترها موجب شده است که گیم پلی بازی از عمق و انعطاف پذیری بیشتری برخوردار باشد. یکی از اصلی ترین المان گیم پلی این بازی ، سیستم Roman Cancels است. این سیستم توانسته است بر روی بخش های مختلف گیم پلی بازی اثر بگذارد.

در ادامه بررسی بازی Guilty Gear Strive باید به این مسئله اشاره کنیم که با کمک سیستم Roman Cancels می توان پروسه ای که در حین پیاده سازی است را با درنظر گرفتن پیامدهایی ، کنسل کرد. کار با این سیستم همانند سایر تغییراتی که در گیم پلی بازی اعمال شده است ، حس و حال جدیدی به این بازی می دهد.

کاراکترهای بازی guilty gear strive

کاراکترهای این بازی به خوبی طراحی شده اند. نکته ای که باید درنظر داشته باشید این است که زمانی که با کاراکتری به مهارت های مختلفی دست پیدا کرده اید ، نمی توانید با کاراکتر دیگری در مقابل حریف خود قرار بگیرید و به نبرد با وی بپردازید.

در ادامه بررسی بازی Guilty Gear Strive به این نکته اشاره کنیم که این بازی صرفاً با 15 کاراکتر قابل اجرا است که از این تعداد ، 13 مورد در سری های پیشین بازی حضور داشند. در نسخه های پیشین ، تعداد کم کاراکترهای قابل بازی مورد انتقاد قرار گرفت. حال در این نسخه با اضافه شدن تنها چندین کاراکتر ، این مشکل همچنان پابرجاست.

روال اجرای بازی گیلتی گیر

نخست ، شما به قسمت تمرین در بازی ورود می کنید. بخش تمرین بازی ، شما را به چالش های مهمی می کشاند. بعد از گذشت این بخش ، به بخش اصلی بازی تحت عنوان Mission Mode ورود می کنید. این قسمت ، برای یادگیری مکانیک های گوناگون بازی و فوت و فن های متداول در بازی های ژانر مبارزه ای است.

در بررسی بازی Guilty Gear Strive ، ذکر بخش های مختلف بازی باید مورد توجه قرار بگیرد. شما در بخش اولیه بازی با فوت و فن های لازم آشنا می شوید. این قسمت را می توانید با درجه سختی مختلفی اجرا کنید. زیرا این بخش به نوعی ، آموزشی است.

یکی دیگر از مهمترین قسمت های بازی ، بخش آرکید می باشد. در این بخش ، مبارزاتی را تجربه می کنید که خاص تر است. در جدال نخست ، مکالمه ای میان دو جنگجو رد و بدل می شود و بعد از جدال با یکدیگر ، این دو جنگجو با یکدیگر متحد می شوند. در این قسمت ، دو راه سخت و معمولی پیش روی شما قرار دارد. چنانچه تا جدال آخر نبازید ، در مسیر نرمال یا معمولی شاهد کمک جنگجوی اول خواهید بود.

در بررسی بازی Guilty Gear Strive ، به بخش آنلاین بازی می رسیم. بخش آنلاین این بازی نسبت به نسخه های پیشین ، تغییرات زیادی داشته است. شما می توانید یک اجرای روان و نرم را در بخش آنلاین تجربه کنید.

بخش داستانی بازی ، خارج از انتظارات است. داستان بازی ادامه داستان قسمت های پیشین است. کمی پیچیدگی در داستان بازی وجود دارد. داستان بازی در مجموع قابل قبول است و گیمرها را جذب خود می کند. اما ایراداتی هم دارد. به هر حال از داستان بازی انتقاداتی مطرح شده است که برای طراحان و سازندگان ، جای تأمل دارد.

بررسی بازی Guilty Gear Strive از نظر گرافیک فنی و هنری و موسیقی

گرافیک بصری این بازی ، عالی است. ادغام اسپرایت های 3D در فضای 2D در قسمت های پیشین همواره عالی بوده است. ولی در این نسخه ، به عالی ترین شکل خود رسیده است. جلوه های تصویری بازی کاملاً بی نقص و باکیفیت می باشند.

موسیقی بازی به صورتی است که حس و حال بازی را به خوبی به گیمر منتقل می کند. زمانی که موسیقی مناسب و تأثیرگذاری در حین اجرای بازی پخش می شود ، انگیزه شما برای عملکرد بهتر در بازی افزایش خواهد یافت.