0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
موبایل گیمینگ یا کنسول بازی ؟

موبایل گیمینگ یا کنسول بازی ؟ این مسئله ای است که برای برخی از کاربران مبهم بوده و در انتخاب میان این دو مردد هستند.

در سال های اخیر ، کنسول های بازی خوبی به دنیای گیمینگ ارائه شده اند که توانسته اند نظر کاربران را به خوبی به خود جلب کنند. این کنسول ها از ویژگی های بسیار عالی و متعددی برخوردار هستند.

ویژگی ها و امکانات این کنسول ها با یکدیگر متفاوت است. همین مسئله سبب شده است که قیمت آنها با یکدیگر متفاوت باشد. به طور مثال از میان کنسول های جدید ، قیمت ایکس باکس سری اس پایین تر از سایر کنسول ها است.

برخی از افراد برای اجرای بازی ها ، موبایل را انتخاب می کنند. حال می خواهیم اطلاعاتی را در این زمینه ارائه دهیم تا به کاربران برای انتخاب دستگاه مناسب برای اجرای بازی ها کمک کوچکی کرده باشیم.

موبایل گیمینگ یا کنسول بازی ؟ کدامیک را انتخاب کنیم ؟

موبایل گیمینگ یا کنسول بازی

برای  انتخاب میان این دستگاه ها باید موارد زیادی را درنظر داشته باشید. قیمت ، کنترل کردن بازی ، کیفیت اجرای بازی ها ، قابل حمل بودن و … از مواردی هستند که باید لحاظ شوند. به طور کلی نمی توان گفت که کدامیک از این دستگاه ها به دیگری برتری دارد. زیرا برخی از کاربران برای انتخاب پلتفرم مورد علاقه خود ، دلایل خاص خود را دارند و به تحلیل ها بی توجه هستند.

ولی اگر بخواهیم بر اساس تحلیل ها و بررسی ها به انتخاب بهترین دستگاه گیمینگ بپردازیم ، باید بگوییم که اوضاع به نفع کنسول های بازی است و از برخی جهات اختلاف سطح میان این دو دستگاه قابل توجه می باشد.

فروش نه چندان خوب بازی های پولی

موبایل گیمینگ یا کنسول بازی ؟ این مسئله را باید از نظر بازی های آنها بررسی کنیم. یکی از اصلی ترین اختلافات این دو مربوط به چگونگی تجارت آنها است. بازی های کنسولی از هزینه اولیه برخوردار بوده اما بازی های موبایلی از ویژگی مدل فریمیوم برخوردار است.

برخی از بازی ها به صورت رایگان ارائه شده ولی جهت برخورداری از برخی آیتم ها و امکانات در آنها ، باید هزینه نمود. به بیان دیگر ، این بازی ها دارای پرداخت درون برنامه ای می باشند. بر اساس آمارها ، تقریباً سه درصد از بازی های موبایلی از هزینه برخوردار می باشند. این مدل از ساخت بازی ها را مدل فریمیوم می گویند.

ایراد این مدل این است که برای تولید بازی های سطح کنسولی با هزینه بالا ایده آل نیست. بنابراین سازندگان برای تولید این بازی ها باید ریسک کنند و احتمال شکست آن را درنظر بگیرند.

کیفیت خوب اجرای بازی ها در موبایل گیمینگ یا کنسول بازی وجود دارد ؟

برخی از کاربران از کیفیت اجرای بازی ها در موبایل گیمینگ رضایت ندارند. قطعاً نمی توان گفت که کیفیت اجرای بازی ها در کنسول های بازی بهتر از موبایل نیست. زیرا برتری کیفیت اجرای بازی ها در کنسول بازی ، یک امر کاملاً بدیهی است و نمی توان این امر واضح را کتمان نمود.

اگر گیمرها از کیفیت اجرای بازی ها لذت نبرند ، به مرور آن را کنار می گذارند. گیمرها به کیفیت بازی ها بسیار حساس هستند و به دنبال دستگاهی برای اجرای بازی ها هستند که بتواند بهترین کیفیت را به آنها ارائه دهد.

نکته ی جالب دیگر در این زمینه این است که بازی های مخصوص کنسول های بازی در نسخه های متفاوتی ارائه می شوند. در هر نسخه جدید شاهد بهبودها و پیشرفت هایی هستیم. به بیان دیگر ، اشتیاق زیادی برای بهبود کیفیت و بهبود سایر مؤلفه های بازی های کنسول ها وجود دارد. این میل و اشتیاق اصلاً در بازی های موبایلی مشاهده نمی شود.

کنترل های ضعیف صفحه لمسی

موبایل گیمینگ یا کنسول بازی

موبایل گیمینگ یا کنسول بازی ؟ گوشی های موبایل امروزی ، قادر نیستند به آسانی با دسته های بازی کنسول ها در رقابت باشند. اصلاً آنها در حد و اندازه های رقابت با کنترلرهای کنسول های بازی نیستند.

همه ی کنترل های یک بازی گوشی همراه بایستی در صفحه نمایش کوچک گوشی موبایل جای بگیرند. البته می توان یک موبایل ویژه گیمینگ خریداری نموده تا در استفاده از آن راحت باشید.

به دلیل این مشکلات ، این کنترل ها به بیشتر گیم پلی ها آسیب می زنند که سبب ارائه یک بازی با کیفیت پایین می شوند. لذا توسعه دهندگان بایستی برای یکدست بودن کنترل ها به دنبال روش های نوینی باشند.

محدودیت فضای ذخیره سازی در موبایل ( انتخاب میان موبایل گیمینگ یا کنسول بازی )

در کنسول های بازی ، تنها بازی ها ذخیره می شوند. اما در گوشی های موبایل باید مجموعه ای از اسناد ، موسیقی ها ، فیلم ها ، تصاویر و … ذخیره شوند. این مسئله نشان می دهد که در گوشی های موبایل با محدودیت فضای ذخیره سازی مواجه هستیم.

البته گوشی هایی وجود دارند که دارای فضای ذخیره سازی یک ترابایتی می باشند. ولی آیا خرید این گوشی ها ، مقرون به صرفه است ؟ برای خرید این گوشی ها باید هزینه زیادی کنید.

نبود پلتفرم های استاندارد

موبایل گیمینگ یا کنسول بازی ؟ همانگونه که می دانید کنسول های بازی در ابعاد مشخص و یکسانی تولید می شوند. ولی گوشی های موبایل در ابعاد و اندازه های مختلفی طراحی و ساخته می شوند. حتی پیکربندی های متفاوتی برای آنها وجود دارد.

این ویژگی برای گوشی های اندرویدی شایع تر از آیفون است. با توجه به اینکه تعداد گوشی های آیفون کمتر است ، استانداردسازی و توسعه ی برنامه ها برای آنها راحت تر است.

لذا بیشتر توسعه دهندگان در مرحله ی نخست به ارائه برنامه ها و آپدیت ها برای IOS پرداخته و سپس به سراغ گوشی های اندرویدی می روند. این مسئله که بازی ها برای هر دو سیستم عامل بهینه سازی شوند ، کمی دشوار است. با توجه به این مسائل دو راه وجود دارد ، اول بازی های بی کیفیتی تولید شود و دوم بازی های باکیفیتی تولید شود که فقط افراد کمی توان دانلود آنها را داشته باشند.

  • حال با توجه به مطالبی که بیان شد شما چه تصمیمی می گیرید ؟ موبایل گیمینگ یا کنسول بازی ، کدامیک را خریداری می کنید ؟ پیشنهاد ما به گیمرهای حرفه ای ، خرید کنسول بازی از سایت ir می باشد.