0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
معرفی بازی های ژانر وحشت ممنوعه

بازی های ژانر وحشت ممنوعه را به شما معرفی می کنیم. این بازی ها در برخی از کشورها ممنوع شده اند و اجرای آنها توصیه نمی شود.

یکی از پرطرفدارترین ژانرها ، ژانر وحشت می باشد. بازی های زیادی در این ژانر ارائه شده اند که برخی از آنها به دلیل خشونت بسیار زیاد ممنوعه شده اند. یعنی ، تولید برخی از این بازی ها متوقف شده و یا انتشار آنها توقیف شده است.

برای علاقمندان به بازی های ویدئویی ، برخی از این بازی ها را معرفی می کنیم. شما می توانید برای خرید انواع بازی های PS4 ، بازی های PS5 ، بازی های ایکس باکس سری ایکس و ... به فروشگاه ستاره بازی ایران مراجعه کنید تا با تخفیف های بسیار خوبی بتوانید این بازی ها را خریداری کنید.

بازی We Happy Few

یکی از بازی های ژانر وحشت ممنوعه ، بازی وی هپی فیو می باشد که در رابطه با پیروزی آلمان بر امپراتوری انگلیس در خلال جنگ جهانی دوم می باشد. نیروها و مردمان انگلیس به منظور از یاد بردن این شکست و بدست آوردن حس شادی و نشاط به مصرف مواد اعتیاد آوری به اسم Joy روی می آورند.

شاید دلیل ممنوعیت این بازی مصرف مواد مخدر بوده است که موجب ترغیب کاربران به مصرف مواد مخدر می شود. به هر حال این بازی که داستان جالب و هیجان بالایی دارد در بسیاری از کشورها ممنوع شده است.

Left 4 Dead

ورژن اول این بازی به بازار ارائه شد و مشکلی در انتشار آن وجود نداشت. ولی ورژن دوم این بازی از سوی مرکز رده بندی سنی استرالیا به علت خشونت بسیار زیاد ممنوعه اعلام شد و به لیست بازی های ژانر وحشت ممنوعه اضافه گردید.

صحنه های خشونت آمیز بسیار بالایی مثل قطع عضو اندام زامبی ها ، انتقال اجساد زامبی ها ، درگیری ها و ... در این بازی دیده می شود که هیجان فوق العاده ای دارد. اما آیا کودکان و نوجوانان تحمل دیدن چنین صحنه هایی را دارا می باشند. با سانسور قسمت هایی از این بازی ، مجوز عرضه این بازی در استرالیا صادر شد و با رتبه بندی +18 در دسترس کاربران قرار گرفت.

بازی Silent Hill: Homecoming

بالاخره شاهد یک بازی سراسر هیجانی و به شدت ترسناک بودیم. با توجه به دوربین های موجود در این بازی ، حس ترس به خوبی به بازیکن منتقل می شود. سازمان رده سنی استرالیا به علت وجود صحنه های بسیار خشن ، اجازه انتشار این بازی را نداده است.

استودیوی سازنده این بازی با حذف برخی از صحنه ها توانست این بازی را انتشار دهد. این استودیو به منظور کاهش حس ترس و وحشت موجود در بازی ، مجبور به تغییر زوایای بازی در برخی از قسمت ها شد.

Manhunt ، یکی از بازی های ژانر وحشت ممنوعه

این بازی ، توانست در کشور آمریکا مجوز انتشار بگیرد. خشونت این بازی در سطح بسیار بالایی است و ممکن است مشکلات مختلفی را برای کاربران بوجود بیاورد. در بسیاری از کشورها مانند نیوزلند و انگلیس و ... اجازه انتشار این بازی را صادر نکردند. سازمان رده سنی با دغدغه جلوگیری از ترویج خشونت در میان افراد  ، انتشار این بازی را ممنوع اعلام کرد.

بسیاری از صحنه ها مانند کشت و کشتارها به صورت واقع گرایانه ای به تصویر کشیده شده است که حس و حال قتل و آدم کشی و ... را به خوبی به کاربران انتقال می دهد. پس از سانسورهای فراوان و حذف قسمت های مختلفی از بازی ، اجازه ی انتشار برای این بازی صادر شد.

F.E.A.R 2: Origin Story ، از بهترین بازی های ژانر وحشت ممنوعه

مدت ها بعد از نشر این بازی ، ممنوعیت هایی برای آن اعمال شد. در این بازی صحنه های دردناک و خشنی مانند قطع عضو و بریدن سر حریفان و ... به تصویر کشیده شده است که موجب انتقادات بسیار زیادی شده است. در پی انتقادات فراوان ، چندین سال پس از نشر بازی به ایجاد تغییر و تحولاتی در آن اقدام نموده و برخی از قسمت های آن را حذف نمودند. پس از اعمال محدودیت ها ، این بازی با اختصاص رده سنی خاصی در دسترس قرار گرفت.

Danganronpa V3: Killing Harmony

مدتی قبل از نشر این بازی ، کودکی خردسال به دست یک نوجوان کشته شد و اعضای بدنش قطعه قطعه شد. این اتفاق در کشور کره جنوبی رخ داد که موجب ناراحتی شدید آحاد مردم شد.

در این حین ، این بازی برای دریافت مجوز به نهاد مربوطه در کشور کره جنوبی ارسال شد که با مخالفت های شدید در رابطه با اعطای مجوز روبرو شد. سطح جرم و خشونت موجود در این بازی بسیار بالا بوده و سبب ترغیب کودکان و نوجوانان به جرم و خشونت می شد و به همین علت انتشار این بازی را ممنوع نمودند.

Phantasmagoria ، یکی از بازی های ژانر وحشت ممنوعه

این بازی از دسته بازی های خشونت آمیز بوده که در پیرامون مسائل روحی و روانی و جنسی و ... است. در این بازی صحنه های بسیار خشنی مانند قطعه قطعه شدن اعضای بازیکنان و ... دیده می شود که قلب انسان را به درد می آورد. به راستی یک کودک یا یک نوجوان پس از مشاهده این صحنه ها چه تغییراتی خواهد کرد ؟ آیا دیدن چنین صحنه هایی بر روی روان و رفتار او اثر نخواهد گذاشت ؟

به دلیل انتقادات فراوان از این بازی ، نشر آن در بسیاری از کشورها ممنوع شد. برخی از کشورها به ارائه این بازی با اختصاص محدودیت سنی اقدام نمودند. در زمان عرضه این بازی ، استقبال بالایی از سوی کاربران از آن شد و فروش بالایی را تجربه نمود.

Condemned: Criminal Origins

یکی دیگر از بازی های ژانر وحشت ممنوعه ، این بازی است که در رابطه با یک کارآگاه بوده که به دنبال شناخت قاتلین یک قتل است. در این میان که این کارآگاه به دنبال کشف ماجرا است ، خود به دلایلی متهم به قتل این فرد می شود. سپس این کارآگاه برای رفع اتهام انتسابی به خود ، رویدادهای مختلفی را تجربه نموده که برخی از آنها خشونت آمیز هستند. عرضه این بازی در برخی از کشورها ممنوع شده تا از ترویج خشونت جلوگیری شود.