0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
مشکل شارژ نشدن دسته PS5 و راهکارهای آن

شارژ نشدن دسته PS5 ، مشکلی است که کاربران در برخی اوقات با آن مواجه می شوند. راهکارهای رفع این مشکل را بررسی می کنیم.

دسته PS5 ممکن است در برخی مواقع با این مشکل مواجه شده که شارژ نشده و امکان استفاده از آن وجود ندارد. این مشکل در اغلب اوقات قابل حل می باشد.

اما اگر با راهکارهای ارائه شده ، نتوان این مشکل را برطرف نمود باید برای خرید دسته PS5 اقدام نمود. شما می توانید برای خرید دسته پلی استیشن 5 از سایت Psstar.ir اقدام نمایید.

چرا دسته پلی استیشن 5 شارژ نمی شود ؟

یکی از مشکلات رایج در رابطه با کنترلر پلی استیشن 5 ، شارژ نشدن دسته می باشد. البته این مشکل در موارد نادری رخ داده و تمامی کاربران با آن مواجه نخواهند شد.

اغلب کارشناسان بر این باورند که مشکل شارژ نشدن دسته PS5 به کابل USB Type-A مربوط می شود.

یعنی اگر شما دسته خود را با استفاده از کابل یو اس بی به پورت مقابل دستگاه وصل نمایید ، ملاحضه نموده که در زمان شارژ شدن دسته در وضعیت Rest Mode ، اختلالی وجود دارد.

اگر شارژ به صورت موفقیت آمیز و صد درصدی صورت بگیرد ، رنگ نوار نوری کنترلر پلی استیشن 5 نارنجی می شود. در غیراینصورت ، این نوار روشن نمی شود. این مشکل را می توان با ترفندهایی برطرف نمود.

راهکارهای رفع مشکل شارژ نشدن دسته PS5

از اصلی ترین ترفندهای رفع این مشکل ، ارتقای فریمو کنسول به آخرین ورژن است. زیرا بر اساس اظهارنظر اغلب کاربران ، بعد از نصب دومین آپدیت نرم افزاری پلی استیشن 5 ، این مسئله به صورت اتومات برطرف شده است

و کنترلر در وضعیت Reset Mode به خوبی شارژ می شود. لذا پیش از به کار بردن سایر ترفندها ، این مسئله را بررسی نمایید.

چنانچه آپدیت نرم افزاری پلی استیشن 5 سبب رفع مشکل شما نشد ، بایستی تنظیمات انرژی دستگاه را بررسی نمایید. بدین منظور به بخش تنظیمات دستگاه رفته و وارد بخش Power Saving شده و تعیین نمایید

که چه گزینه هایی در وضعیت Rest Mode باشند.

لذا آیتم Features Available in Rest Mode  را تأیید نمایید. در این بخش بایستی اطمینان حاصل نمایید که گزینه ی Supply Power to USB Ports در حالت Always یا 3 Hours قرار دارد.

در ادامه بررسی ترفندهای رفع مشکل شارژ نشدن دسته PS5 به این نکته اشاره کنیم که بهتر است یکی از درگاه های یو اس بی پشت دستگاه را تست کنید. شاید این مشکل با استفاده از درگاه های پشتی دستگاه برطرف شود.

راه حل های ارائه شده از سوی سونی برای حل این مشکل :

 

 

شارژ نشدن دسته PS5

 

دوال سنس ، از برترین لوازم جانبی PS5 است که لذت اجرای بازی ها را چندین برابر می کند. خرابی این دسته ها ، سبب ناراحتی کاربران می شود. اگر شما دسته پلی استیشن 5 را از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید ،

محصولی اورجینال را دریافت می کنید که از کیفیت آن اطمینان خاطر خواهید داشت.

راهکارهایی از سوی سونی ارائه شده است که مشکل شارژ نشدن دسته PS5 را حل کند. با توجه به اینکه درصدی از کاربران از این مشکل شکایت داشته اند

و به وب سایت سونی مراجعه نموده و این مسئله را مطرح نموده اند ، سونی دست به کار شده و راه حل های مفیدی را ارائه داده است.

سونی اذعان داشته است که در نخستین گام باید اطمینان حاصل شود که کابل های به کار گرفته شده از امکان شارژ شدن و تبادل داده برخوردار می باشند. لذا باید تنها از کابل های تبدیل USB-A  و USB-C استفاده نمایید.

دومین راهکار سونی ، استفاده از کابل های تبدیل USB-C به USB-C و شارژ شدن کنترلر با استفاده از پورت های کوچک تر USB -C است. این کابل تبدیل باید مثل موارد گفته شده از امکان شارژ شدن و تبادل داده برخوردار باشد.

یکی دیگر از راهکارهای رفع مشکل شارژ نشدن دسته PS5 ، بهره گیری از شارژرهای جداگانه و شارژ کنترلر بدون وصل شدن آن به دستگاه است.

بدین منظور باید از داک های شارژ رسمی سونی که DualSence Charging Station نام دارد ، بهره بگیرید. بدین ترتیب نیازی به وصل شدن دسته به دستگاه نخواهید داشت.

سونی ، کارکرد این داک های شارژ را ضمانت نموده است. توجه داشته باشید که این داک ها را از داک های اورجینال سونی تهیه نمایید.

برای خرید ps5 کلیک کنید

زمان شارژ شدن دسته PS5 چقدر است ؟

مورد دیگری که بد نیست در ادامه ی  پرداختن به موضوع راهکارهای رفع مشکل شارژ نشدن دسته PS5 بدان اشاره کنیم ، مدت زمان شارژ شدن دسته است.

برخی از کاربران تصور می کنند که دسته این کنسول باید سریعاً شارژ شود و اگر دسته سریعاً به طور کامل شارژ نشود ، مشکلی وجود دارد.

توجه داشته باشید که شارژ شدن دسته پلی استیشن 5 ، حدود سه ساعت زمان می برد. البته زمان دقیق شارژ شدن دسته به این مسئله بستگی دارد که با چه روشی دسته را شارژ می کنید.

اگر شما برای شارژ کردن دسته پلی استیشن 5 از پایه های شارژر فیک و تقلبی استفاده نمایید ، باید زمان زیادی را در انتظار باشید که دسته به طور کامل شارژ شود.

از این رو تأکید داریم که کلیه لوازم جانبی های پلی استیشن 5 را از فروشگاه های معتبر همانند ستاره بازی ایران خریداری نمایید.

برای خرید لوازم جانبی ps5 کلیک کنید

پیشگیری از بروز مشکل شارژ نشدن دسته PS5

 

 

شارژ نشدن دسته PS5

 

 

توجه داشته باشید که با استفاده درست از دسته و استفاده از بهترین و اورجینال ترین کابل ها و پایه های شارژر ، می توان از بروز این مشکل جلوگیری نمود. به هیچ عنوان با کابل های موبایل به شارژ کردن دسته پلی استیشن 5 اقدام نکنید.

این کار می تواند به باتری دسته شما آسیب بزند. پرهیز از استفاده از کابل های فیک ، موجب می شود که شما کمتر با مشکلاتی این چنینی مواجه شوید. با توجه به اینکه کابل های اصل از قیمت بالایی برخوردار نیستند ،

هیچ توجیهی برای استفاده از کابل های فیک وجود ندارد.

یک نکته ای که لازم است در انتهای مبحث شارژ نشدن دسته PS5 به آن اشاره کنیم ، این است که شارژ شدن زیاد دسته پلی استیشن 5 به علت دارا بودن تراشه محافظ ، هیچ صدمه ای به آن وارد نمی کند.