0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
مزیت Horizon Forbidden West نسبت به Zero Dawn

مزیت Horizon Forbidden West نسبت به Zero Dawn را در این مقاله بررسی می کنیم. اگر از طرفداران این بازی ها هستید ، با ما همراه باشید.

بازی Horizon Forbidden West ادامه نسخه Horizon Zero Dawn می باشد. این نسخه جدید تغییرات زیادی نسبت به نسخه قبلی داشته است. این تغییرات در جهات مختلفی لحاظ شده است. در ادامه ، تغییرات اصلی این بازی را بررسی می کنیم. شما می توانید برای خرید بازی های PS4 و PS5 از وب سایت فروشگاه Psstar.ir اقدام نمایید.

امکان تغییر زمان در جریان بازی

یک مزیت Horizon Forbidden West نسبت به Zero Down ، قابلیت تغییر زمان در چرخه روز و شب است. این قابلیت بی نظیر در زیرو داون وجود نداشت. با کمک این قابلیت می توانید در یکی از پناهگاه ها ، ساعاتی را به خواب و استراحت بگذرانید. چنانچه دوست دارید در روز به جستجو و کاوش در دنیا بپردازید ، این قابلیت برای شما مفید است. این زمان را می توانید از میان صبح ، ظهر ، عصر و شب به دلخواه انتخاب نمایید.

پلتفرمینگ

پلتفرمینگ در بازی زیرو داون ، جایگاه مهمی نداشت و در موارد نادری امکان بالا رفتن وجود داشت. در بازی Horizon Forbidden West ، تا حدودی این ویژگی ارتقاء یافته است. اما باز هم نسبت به برخی از بازی ها ، در سطح پایینی است.

اضافه شدن Stash ، یک مزیت Horizon Forbidden West

اضافه شدن Stash سبب می شود که یکی از معایب زیرو داون برطرف گردد. کمبود فضا ، ایرادی است که در زیرو داون وجود داشته است و به لطف افزودن Stash به نسخه جدید ، مشکل کمبود فضا برطرف شده است. این Stash ها می توانند کارایی زیادی داشته باشند. زیرا اسلحه ها ، زره ها و ابزارهای زیاد دیگری در اختیارتان قرار دارد که در Crafting  و Healing به کار می آیند.

تله های عمودی

نکته مثبت دیگر در مورد نسخه جدید ، اضافه شدن تعدادی تله جدید می باشد. یکی از بهترین این تله ها ، تله های عمودی است. استراتژی ، از ارکان مهم گیم پلی بازی های Horizon است و بهره گیری از تله ها می تواند در این زمینه تعیین کننده باشد. یک مزیت Horizon Forbidden West نسبت به زیرو داون ، دارا بودن تله های متعدد است. قبل از این ، امکان فرار کردن ماشین های پرنده از تله های شما وجود داشت. ولی با اضافه شدن تله های عمودی ، کار آنها بسیار سخت شده است. زیرا شما می توانید ماشین ها را در دل زمین کشانده و مانع از قدرت نمایی آنها شوید.

فضای نامحدود Inventory

گیمرهایی که نسخه اول بازی ( زیرو دوان ) را چندین بار تجربه کرده اند ، احتمالاً کمبود برخی از امکانات را متوجه شده اند. یکی از این کمبودها ، فضای کم Inventory است. شاید این کمبود به علت وابسته نبودن بازی زیرو داون به لوت ، به روند بازی آسیبی وارد نکند. اما رفع این کمبود می تواند شرایط بهتری را برای گیمر بوجود بیاورد. یک مزیت Horizon Forbidden West نسبت به زیرو داون ، فضای نامحدود Inventory می باشد. شما فضای نامحدودی در اختیار دارید و می توانید بخش های اضافی خود را به Stash های گوناگون که در منطقه یا مقرهای دیگر است ، بفرستید.

کومبوهای جدید

کومبوهای جدیدی در نسخه جدید وجود دارند که موجب می شوند به راحتی بتوانید نیزه های خود را شارژ کنید. شارژ کردن نیزه ها در نسخه قبلی کمی دشوار بود. شما می توانید با کمک درخت مهارت بازی ، Perk های مخصوص مبارزه ها را آزاد نمایید. فرضاً می توانید به کمک این قابلیت ، تعدادی از حریفان را به طور همزمان ، نابود کنید.

قابلیت کابردی نیزه ی ایلوی ، مزیت Horizon Forbidden West

نیزه ی ایلوی در نسخه قبلی هم ، کاربردهایی داشت. اما این نیزه در نسخه جدید ، کارایی بیشتری دارد و کمک بیشتری به شما می کند. شما می توانید این نیزه را شارژ نمایید تا یک تهاجم حساب شده و پر قدرت را تدارک ببینید. اگر استراتژی شما لو برود و دشمن از اطلاعات مکانی شما با خبر شود ، نیزه های بنفش ، آبی رنگ می شوند. حال باید ضربات مهلکی را به حریفان انسانی یا ماشینی خود وارد نمایید و انتقام بگیرید. قطعاً این قابلیت در آیتم های مختلفی از بازی به کار شما می آید.

گلایدر Shieldwing

 

مزیت Horizon Forbidden West

 

 

آیتم های نسخه جدید ، بیشتر در بخش هوایی می باشند. شما آیتم های صعود به ارتفاع را دارید. بنابراین یک گلایدر می تواند خیلی به کار شما بیاید. گلایدرها توانایی دارند که در هر ارتفاعی صعود کنند. شما در نسخه جدید می توانید این امکان را داشته باشید که از این ویژگی بهره مند شوید.

امکان شنا در زیر آب

 

 

مزیت Horizon Forbidden West

 

یک مزیت Horizon Forbidden West ، امکان شنا در زیر آب است. در نسخه قبلی می توانستید شنا کنید ولی نمی توانستید به سطح زیر آب بروید. در نسخه جدید شما به زیر آب می روید و فضای آنجا را مشاهده می کنید. هر چه بازی جلوتر برود ، امکان بیشتر ماندن در زیر آب بیشتر می شود. این قابلیت بسیار کاربردی است و در برخی از آیتم ها به کار شما می آید.

قابلیت Valor Surges

در نسخه جدید می توان از شش شاخه روی درخت مهارت بهره برد. در نسخه قبلی ، چهار شاخه بر روی درخت مهارت وجود داشت. این شاخه ها دارای ویژگی های Valor Surges می باشند. هر کدام از Valor Surges ها ، قابلیت خاصی را ارائه می دهند. یعنی به صورت های مختلفی می توان از هر یک از این Valor Surges ها بهره برد.

اسکن سریع حریفان ، یک مزیت Horizon Forbidden West

با کمک فوکوس در نسخه قبلی می توانستید برخی از قسمت های دشمنان ماشینی را مشاهده کنید. در نسخه جدید می توانید یک دشمن را اسکن کنید و یکی از کلیدهای D-pad را زده تا نقاط ضعف آنها را علامت گذاری کنید. حال اگر فوکوس خاموش شود ، شما باز هم می توانید دید لازم به آن قسمت ها را داشته باشید. این مسئله برای انتخاب شیوه مقابله با آنها به شما کمک می کند. همچنین هر لحظه آنها را زیر نظر دارید. شما به سرعت حریف را اسکن می کنید و برای نابودی آنها به بهترین صورت ممکن عمل می کنید.