0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
قابلیت رست مد در PS4

رست مد در PS4 ، یکی از قابلیت هایی است که از سوی اغلب گیمرها مورد استفاده قرار گرفته اما برخی از گیمرها با آن آشنایی ندارند.

کنسول پلی استیشن 4 دارای قابلیت های فراوانی است. در مورد این کنسول و قابلیت های آن ، صحبت های زیادی کرده ایم. در این مقاله قصد داشته که با یکی از قابلیت های آن به خوبی آشنا شویم.

گیمرهایی که با قابلیت اسلیپ مد در پی سی آشنایی دارند ، بهتر می توانند کارایی این قابلیت را درک کنند. پیش از ورود به بحث اصلی به این مسئله اشاره ای کنیم که اگر قصد خرید PS4 را دارید ، توصیه نموده که به فروشگاه ستاره بازی ایران مراجعه نموده و با تخفیف های ویژه ای به خرید این کنسول اقدام فرمایید.

رست مد در PS4 چه کاربردی دارد ؟

در وضعیت رست مود ، کنسول در حالت استراحت یا خواب قرار گرفته اما بعضی از برنامه ها در حالت فعال هستند. فرضاً شما در حال اجرای یک بازی هستید و کنسول در وضعیت رست مود قرار می گیرد ، کنسول در این حالت از بازی خارج نمی شود و هر زمانی که شما کنسول را روشن نمایید می توانید ادامه بازی را اجرا کنید. این قابلیت ، بسیار سودمند است و یکی از کاربردی ترین قابلیت های کنسول PS4 به شمار می آید.

نحوه فعال کردن Rest mode در پلی استیشن 4

این قابلیت در حالت عادی ، همواره فعال بوده و کاربران می توانند از آن برخوردار شوند. چنانچه شما کنسول خود را خاموش نکرده و به سراغ کار دیگری بروید ، دستگاه خاموش نشده و در وضعیت رست مد در PS4 قرار می گیرد.

اگر کلید پلی استیشن موجود روی کنترلر دستگاه را کمی نگه داشته و مورد Power Options را انتخاب نمایید ، امکان غیرفعال کردن قابلیت رست مود برای شما فعال می شود. البته در این حالت می توانید گزینه Turn Off PS4 ( خاموش شدن ) یا Enter Rest Mode ( خواب رفتن ) را بر اساس خواست خود انتخاب نمایید.

غیر فعال کردن Rest mode در کنسول PS4

چنانچه می خواهید قابلیت رست مود را به طور کلی غیرفعال نمایید باید طبق توضیحات زیر عمل کنید :

وارد بخش Settings کنسول خود شوید.

در این قسمت باید گزینه Power Save Settings را انتخاب کنید.

در ادامه مراحل غیرفعال نمودن رست مد در PS4 ، باید به قسمت Set Features Available in Rest Mode رفته و تمامی گزینه های رست مود را غیرفعال نمایید.

بدین ترتیب دیگر کنسول شما به خواب نرفته و مستقیماً خاموش می شود. شما در این بخش راه دیگری دارید و می توانید به کمک قابلیت Set Time Until PS4 Turns Off تعیین کنید که در صورتی که در تایم مشخصی از دستگاه استفاده نکردید ، دستگاه به صورت خودکار خاموش شود. این مورد هم ، یکی از تنظیماتی بود که در این قسمت می توان انجام داد.

تنظیمات تایمر خاموش شدن کنسول پلی استیشن 4

بدین منظور باید به بخش تنظیمات ( Settings ) رفته و به قسمت Power Save Settings وارد شوید. حال باید مورد Set Time Until PS4 Turn Off را انتخاب بفرمایید. توجه کنید که تک تک مراحل تنظیمات رست مد در PS4 و خاموش شدن دستگاه باید به دقت انجام شود تا مشکلی بوجود نیاید. در ادامه دو گزینه پیش روی شما قرار می گیرد که شامل General و Media Playback است.

چنانچه روی هر یک از آنها کلیک بفرمایید این امکان برای شما فراهم می شود که زمان خاموشی دستگاه در هر حالتی مانند پخش فیلم ، ترانه و ... را تنظیم کنید. به طور مثال شما تنظیم می کنید که چنانچه در زمان پخش موسیقی برای ده دقیقه از دستگاه استفاده نکردید ، دستگاه خاموش شود.

زمان استفاده نکردن از دستگاه با آخرین باری که یکی از کلیدهای کنترلر را انتخاب نکرده اید ، تعیین می شود. بنابراین معیار سنجش زمان استفاده نکردن از دستگاه ، استفاده نکردن از کلیدها است.

مراحل غیرفعال کردن تایمر خاموش شدن PS4

مورد دیگری که در ادامه مبحث " آشنایی با قابلیت رست مد در PS4 " لازم است بدان اشاره کنیم ، غیرفعال نمودن تایمر خاموش شدن است. بدین منظور در قسمت Set Time Until PS4 Turns Off ، موارد General  و Media Playback را بر روی گزینه Do Not Turn Off بگذارید. بدین ترتیب دستگاه به صورت خودکار خاموش نشده و باید به فرمان شما خاموش شود.

این نکته هم سؤال بسیاری از گیمرها بود که قصد داشته با غیرفعال کردن تایمر خاموش کردن پلی استیشن 4 آشنا شوند. با توجه به اینکه توضیحات ارائه شده آسان بود ، امیدواریم این کار را به خوبی یاد گرفته باشید.

چگونگی شخصی سازی رست مد در PS4

در بخش تنظیمات رست مود ، فعال بودن گزینه های بی شمار موجب مصرف انرژی زیاد می شود. بنابراین اگر تنظیماتی برای شما کارایی ندارد ، از فعال کردن آن خودداری کنید. در صورتی که گزینه Keep Application Suspended را روشن نمایید ، امکان نگه داشتن بازی را در لحظه ی دلخواه خود را دارید.

اگر گزینه Stay Connected to The Internet روشن باشد ، بدان معناست که دستگاه پلی استیشن 4 به اینترنت وصل خواهد ماند. در واقع زمانی که دستگاه در حالت رست مود برود ، به دلیل متصل بودن به اینترنت بارگیری بازی ها و به روزرسانی ها و ... انجام می شود.

یکی دیگر از تنظیمات شخصی سازی رست مد در PS4 ، گزینه Enable Turning On PS4 from Network است که کارایی زیادی برای گیمرهای علاقمند به Remote Play دارد.

اگر گزینه Supply Power to USB Ports فعال باشد می توانید تعیین نمایید که تا چه زمانی پس از ورود به حالت Rest Mode ، درگاه های یو اس بی توانایی تبادل جریان الکتریکی را دارا می باشند. فرضاً چنانچه شما فقط برای شارژ کردن کنترلر پلی استیشن 4 از درگاه ها استفاده می کنید ، انتقال برق از پورت ها بیشتر از 180 دقیقه نباشد. در این شرایط کنترلر به خوبی شارژ می شود.

بنابراین شما می توانید قابلیت رست مد در PS4 را شخصی سازی نموده و بسیاری از گزینه ها را مطابق با خواست خود تغییر دهید. تنظیمات این قابلیت ها ، به استفاده بهینه از کنسول پلی استیشن 4 منجر می شود.