0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
علت کار نکردن دسته ایکس باکس

کار نکردن دسته ایکس باکس موجب ناراحتی کاربران می شود. این مسئله چندین دلیل داشته که به بررسی هر یک از آنها می پردازیم.

این مشکل با توجه به دلیل آن ، ممکن است قابل حل باشد. اما اگر مواردی که در ادامه بیان می کنیم را بررسی نموده و باز هم با مشکل کار نکردن این کنترلر مواجه شدید ، باید برای خرید دسته ایکس باکس جدید اقدام نمایید.

وصل نشدن دسته ایکس باکس

توجه داشته باشید که بیشترین تعداد کنترلرهای وصل شده به ایکس باکس ، هشت دسته است. چنانچه بخواهید دسته های بیشتری را به کنسول وصل کنید ، با مشکل وصل نشدن دسته مواجه خواهید شد.

کلید ایکس باکس را باید بر روی یک دسته قرار دهید. بدین منظور مورد Turn Controller off را باید تأیید نمایید و پس از این کار برای وصل نمودن کنترلر جدید اقدام نمایید. توجه داشته باشید که تنها می توانید یک کنترلر را به طور همزمان با دستگاه همگام سازی نمایید.

کار نکردن دسته ایکس باکس و یا قطع شدن آن

گاهی کنترلر ایکس باکس جفت یا همگام سازی شده ، ولی قطع می گردد. همانگونه که می دانید اگر به مدت یک ربع با دسته کار نکنید ، به طور اتومات با قطع برقراری ارتباط میان دسته و کنسول مواجه می شوید.

چنانچه از دستگاه خود به منظور مرکز رسانه بهره می گیرید ، امکان ورود به بازی وجود دارد. حتماً هر از گاهی ، کلیدی را روی دسته انتخاب نموده و یا پس از انتخاب کلید ایکس باکس به وصل نمودن کنترلر به دستگاه اقدام نمایید تا ارتباط میان آنها مجدداً برقرار شود.

یکی از دلایل وصل نشدن کنترلر به دستگاه ، مسافت زیاد میان دسته و کنسول است. کار نکردن دسته ایکس باکس باید از این منظر بررسی گردد. معمولاً دسته در فاصله ی بیشتر از هفت متر عمل نمی کند.

چشمک زدن کلید XBOX

 

 

کار نکردن دسته ایکس باکس

 

 

اگر کلید ایکس باکس موجود بر روی کنترلر در حالت چشمک زن است ، یعنی کنترلر با دستگاهی جفت نشده است. اگر دسته با دستگاه دیگری جفت شده باشد نمی تواند با دستگاه ایکس باکس هم جفت شود.

چنانچه دسته توسط کلیدها با کنسول ایکس باکس جفت نمی شود ، از یک کابل میکرو USB کمک بگیرید. کابل را به پورت مخصوص USB بر روی دستگاه وصل نمایید. حال باید کلید ایکس باکس روی دسته را کمی نگهدارید.

در صورتی که این راهکار برای شما چاره ساز نبوده می توانید دستگاه خود را ریست کنید. مشکل کار نکردن دسته ایکس باکس ممکن است با راه اندازی مجدد دستگاه برطرف شود. برای ریست نمودن دستگاه ، باید کلید ایکس باکس کنترلر را برای ده ثانیه نگه دارید تا دستگاه خاموش گردد. پس از آن باید این کلید را فشار داده تا مجدداً روشن گردد.

شما می توانید برای خرید دسته ایکس باکس به سایت Psstar.ir مراجعه کنید. در این سایت قیمت کنسول ایکس باکس سری ایکس ، کنسول ایکس باکس سری اس و لوازم جانبی ها و بازی های آنها بسیار مناسب است. خرید این محصولات از این فروشگاه ، بسیار مقرون به صرفه است.

روشن نشدن کنترلر ایکس باکس

برای بررسی علت کار نکردن دسته ایکس باکس ، باید در گام نخست به چک کردن باتری های آن اقدام نمایید. باتری ها باید شارژ باشند تا بتوانند به خوبی عمل نمایند. تعویض باتری کنترلر اصلاً سخت نیست. به راحتی می توانید درب پشت باتری را برداشته و باتری های جدید را جایگزین نمایید.

خرید باتری های قابل شارژ ، راهکار بسیار خوبی است که از نظر اقتصادی به صرفه است. اگر با تعویض باتری و یا شارژ نمودن باتری ، مجدداً کنترلر کار نمی کند شاید خراب شده و نیاز به خرید کنترلر جدید است.

رفع مشکل کار نکردن دسته ایکس باکس با قطع کردن لوازم جانبی های کنسول

در مواردی مشاهده شده است که اتصال برخی از لوازم جانبی ها به کنسول ، موجب اختلال در ارتباط میان کنسول و کنترلر می شود. به طور مثال اتصال هارد خارجی و کیبورد و … به کنسول موجب قطع ارتباط میان کنسول و کنترلر می شود. برای رفع این مشکل باید به نوبت به قطع کردن یک به یک لوازم جانبی های کنسول پرداخته و همزمان عملکرد دسته را چک نمود. استفاده از کابل های بی کیفیت و فیک ، اثر زیادی در بروز این مشکل دارند.

تست کنسول با یک دسته بازی دیگر

همانگونه که اشاره نمودیم ممکن است خرابی کنترلر سبب عمل نکردن آن باشد. برای بررسی این مسئله باید با استفاده از یک دسته ی سالم به برقراری ارتباط میان دسته و کنسول اقدام نمود. اگر دسته دیگر به خوبی به دستگاه وصل می شود، یعنی ایراد از دسته بوده و چاره ای جز خرید دسته جدید نمی باشد.

آپدیت سیستم عامل کنترلر ایکس باکس

یکی از اقدامات مؤثر برای رفع مشکل کار نکردن دسته ایکس باکس ، آپدیت سیستم عامل آن است. سیستم عامل کنترلر لازم است هر از گاهی به روزرسانی شود. برای این کار باید با انتخاب کلید ایکس باکس به قسمت سیستم وارد شوید.

حال به بخش تنظیمات رفته و از میان گزینه های موجود ، گزینه ی Devices & streaming را تأیید نمایید. اینک باید به قسمت Accessories بروید. در این مرحله لازم است که کنترلر خود را مشخص کنید. پس از آن باید مورد Devices info را تأیید نمایید. سرانجام به منظور به روزرسانی کنترلر Firmware version  را انتخاب نموده تا کار آپدیت به اتمام برسد.

برای تعویض دسته ایکس باکس ، کدام دسته را خریداری کنیم ؟

 

 

کار نکردن دسته ایکس باکس

 

اگر راهکارهای رفع مشکل کار نکردن دسته ایکس باکس بی فایده بوده باید برای خرید دسته جدید اقدام نمایید. دسته های ایکس باکس در مدل های بی سیم و باسیم می باشند. انتخاب بین این دسته ها به بودجه و سلیقه ی شما بستگی دارد.

همانگونه که قطعاً می دانید دسته های بی سیم از قیمت بالاتری برخوردار هستند. زیرا محدودیت های آنها کمتر و مزایای آنها بیشتر است. نکته ی بسیار مهم ، خرید یک دسته اورجینال و باکیفیت است که به زودی خراب نشوند. شما می توانید این دسته ها را با قیمت مناسب از فروشگاه ستاره بازی ایران خریداری نمایید و اطمینان داشته باشید که محصول خریداری شده از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.