0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
عرضه کنسول میان نسلی در سال 2023

کنسول میان نسلی در سال 2023 ، ممکن است عرضه شود. اخبار مختلفی در این زمینه به گوش می رسد که احتمال عرضه ی این کنسول ها را افزایش می دهد.

آیا در سال 2023 ، کنسولی به بازار می آید ؟

کنسول های نسل نهم در اواخر سال 2020 به بازار ارائه شدند. کنسول پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس ، از کنسول های قدرتمند نسل نهم محسوب می شوند که با قدرت و کیفیت بالایی که دارند توانستند تمامی کاربران را مجذوب خود کنند.

قیمت ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5 از سایر کنسول های بازی بالاتر است. ولی سخت افزار قدرتمند و امکانات متعدد این کنسول ها موجب شده که خرید آنها ، واقعاً ارزشمند باشد.

یکی از کنسول های بین نسلی سال های اخیر ، کنسول PS4 PRO بوده است که عرضه ی آن با استقبال بالای کاربران مواجه بود. کنسول پلی استیشن 4 پرو از کنسول پلی استیشن 4 استاندارد ، قدرتمندتر و باکیفیت تر است.

احتمال عرضه کنسول میان نسلی در سال 2023 بسیار بالا است. با توجه به موفقیت و استقبال بالایی که از کنسول های بین نسلی پیشین شده است ، حتماً سونی و مایکروسافت برای سال آینده برنامه هایی در این زمینه دارند.

زمانی که کنسول پلی استیشن 4 پرو از سوی سونی عرضه شد ، مایکروسافت هم بی کار ننشست و کنسول های ایکس باکس وان اس و ایکس باکس وان ایکس را ارائه نمود. تنها کافیست که یکی از این کمپانی ها به ارائه کنسولی جدید اقدام نماید تا در مقابل ، رقیب دیگر به عرضه کنسولی بهتر اقدام کند. قطعاً این دو کمپانی بزرگ ، برنامه های خوبی در این زمینه دارند که رسماً اعلام نکرده اند.

شایعه عرضه کنسول میان نسلی در سال 2023 از کجا نشأت می گیرد ؟

چندی پیش یک کنفرانس خبری از سوی شرکت TCL برگزار گردید. اخباری در رابطه با کنسول های بین نسلی در این کنفرانس ارائه شد. شرکت TCL اعلام کرده است که در آینده ای نه چندان دور ، نسخه های جدیدی از PS5 و XBOX SERIES X ارائه می شود.

این کنسول ها ، حتماً ویژگی های جدیدی خواهند داشت که نسبت به کنسول های اصلی پیشرفته تر هستند. حتماً این کنسول ها ، با بازی هایی با کیفیت تصویری 8K و نرخ فریم 120 ، سازگار هستند.

اطلاعاتی از این کنسول ها ارائه نشده است. اما انتظارات بالایی از این کنسول ها وجود دارد که پیش بینی می شود سونی و مایکروسافت با توجه به این انتظارات ، کنسول های قدرتمند و حرفه ای به بازار ارائه کنند.

شایعه عرضه کنسول پلی استیشن 5 پرو

احتمالاً در عرضه کنسول میان نسلی در سال 2023 ، شاهد رونمایی از کنسول پلی استیشن 5 پرو خواهیم بود. با توجه به شنیده ها و اخبار موجود در فضای مجازی ، قرار است کنسول پلی استیشن 5 پرو به بازار عرضه شود. اما سونی به صورت رسمی این موضوع را تأیید نکرده است.

همچنین شایعاتی مبنی بر عرضه ورژن جدید کنسول ایکس باکس سری ایکس وجود دارد که احتمال عرضه این کنسول را پر رنگ کرده است. درست است که مایکروسافت ارائه این کنسول را تکذیب و یا تأیید نکرده است ، اما با توجه به عرضه غافلگیرانه کنسول های نسل نهمی مایکروسافت ، ممکن است این بار هم مایکروسافت بخواهد دست به یک غافلگیری بزند تا همه را سورپرایز کند.

با توجه به اینکه قیمت PS5 و ایکس باکس سری ایکس نسبت به کنسول های نسل پیشین بالاتر بود ، انتظار می رود که کنسول میان نسلی در سال 2023 از قیمت بالاتری نسبت به PS5 و Xbox X برخوردار باشد. حال باید صبر کرد و ملاحضه نمود که کنسول های نسل جدید با چه ویژگی ها و با چه قیمتی به بازار عرضه می شوند.

البته در میان کنسول های نسل نهمی ، یک کنسول بازی با قیمت مناسب تر وجود دارد که ایکس باکس سری اس است. ممکن است نسخه جدیدی از کنسول ایکس باکس سری اس عرضه شود که در مقایسه با دو کنسول گفته شده ، ارزان تر باشد. بدین ترتیب کاربرانی که محدودیت مالی در خرید کنسول های بازی دارند ، بتوانند ورژن جدید ایکس باکس سری اس را خریداری کنند. البته احتمال عرضه ی نسخه جدید برای ایکس باکس سری اس ضعیف تر از احتمال عرضه نسخه جدید برای ایکس باکس سری ایکس است.

جزئیات منتشر شده درباره عرضه کنسول میان نسلی در سال 2023

همانگونه که گفته شد ، اطلاعات زیادی در ارتباط با عرضه این کنسول ها منتشر نشده است. اما گمان می رود که بهترین ویژگی های کنسول های نسل 9.5 ، این باشد که هر دوی این کنسول ها دارای پردازنده گرافیکی RDNA 3 باشند.

پردازنده گرافیکی درنظر گرفته شده شرکت TCL برای این دستگاه ها از نوع  AMD Radeon RX 7700XT می باشد که دارای تراشه بسیار خوبی است. در حالی که کنسول های نسل 9 گفته شده دارای پردازنده گرافیکی RX 6700XT از نوع RDNA 2  می باشند. این پردازنده موجب شده که بازی ها با کیفیت تصویری 4K و نرخ 60 الی 120 اجرا شوند. همچنین تصاویر بازی ها با وضوح 1440p و نرخ 60  هرتز الی 120  هزتز ، رندر می شوند.

در نتیجه ، تراشه جدید به کار رفته در کنسول میان نسلی در سال 2023 می تواند تصاویر را با وضوح 4k و نرخ 60 الی 120 هرتز رندر کنند و بازی ها را با وضوح 8k و نرخ 60 هرتز اجرا نماید که این یک ویژگی بسیار عالی است. حتماً لذت اجرای بازی ها با این کنسول های جدید ، بی نظیر خواهد بود.

توانایی رندر 4k و کیفیت تصویری 8k ، احتمال دارد به فناوری های آپدیت شده ارتقاء مقیاس زمانی وابسته باشد. بنابراین در ارائه بازی ها با کیفیت بالا و توانایی پردازش بازی های به صورت عالی ، عوامل مختلفی دخیل هستند.

کنسول های بین نسلی که پس از نسل هشتم عرضه شدند ، زمان زیادی بعد از ارائه کنسول های نسل هشتم به بازار آمدند. اما پیش بینی می شود که عرضه کنسول میان نسلی در سال 2023 صورت بگیرد و فاصله زمانی میان عرضه کنسول های نسل 9 و کنسول های نسل 9.5 کمتر باشد. چند ماهی بیشتر تا سال 2023 نمانده تا اخبار رسمی در این زمینه بدست بیاوریم.