0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
رفع مشکل دریفت جوی استیک دسته PS5

دریفت جوی استیک دسته PS5 ، از مشکلاتی است که نارضایتی کاربران را به همراه دارد. روش هایی برای حل این مشکل وجود دارد.

دریفت جوی استیک دسته PS5 یعنی چه ؟

پلی استیشن 5 ، یکی از محبوب ترین کنسول های در حال حاضر می باشد. هر چند که قیمت PS5 کمی بالا است ، اما فروش بسیار بالایی دارد. این مسئله به دلیل قدرت سخت افزاری بالا و کیفیت بالای این کنسول است. دوال سنس ، نام کنترلر بی نظیر این کنسول می باشد که از ویژگی های بی نظیری برخوردار است. شاید چیزی درباره دریفت جوی استیک در رابطه با این کنترلرها شنیده باشید.

در صورتی که جوی استیک ها را به طرفی هدایت نکنید و آنها خودشان جهت گیری کنند یعنی درگیر این مشکل شده اید. این مشکل برای کاربران زیادی بوجود می آید. این مشکل در اجرای برخی از بازی ها دردسر آفرین است. دریفت جوی استیک دسته PS5 به صورت های مختلفی نشان داده می شود. برای مثال در اجرای بازی ها ، شخصیت بازی به صورت خود به خودی به یک طرف حرکت می کند. رفتن بر روی همه گزینه های موجود در لیست بازی ، از دیگر پیامدهای این مشکل می باشد.

این مشکلات دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. این احتمال وجود دارد که مشکل ، منشاء سخت افزاری یا نرم افزاری داشته باشد. در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم تا با راه حل های رفع این مشکل ، آشنا شویم.

چطور مشکل دریفت جوی استیک دسته PS5 را حل کنیم ؟

این مسئله مهم را درنظر داشته باشید که از باز کردن دوال سنس خودداری کنید. باز کردن این دسته ، هیچگونه فایده ای ندارد. زیرا شما نمی توانید این مشکل را حتی اگر منشاء سخت افزاری داشته باشد ، رفع نمایید. رفع مشکل سخت افزاری دسته باید توسط تعمیرکار و کارشناس مربوطه ، انجام شود. چندین کاری که شما می توانید برای رفع این مشکل انجام دهید را بررسی می کنیم.

دسته بازی را با دستمال و کمی اسپری پاک کنید. پاک کردن به اندازه ای آرام انجام شود که به کلیدها فشاری وارد نشود. از پرت کردن دسته بازی خودداری کنید که به تدریج به دسته آسیب وارد می شود. در هنگام عصبانیت و هیجان زدگی ، خود را کنترل نموده و با دسته با آرامش برخورد کنید.

ریست کردن دوال سنس ، برای رفع مشکل دریفت جوی استیک دسته PS5

ممکن است مشکل دریفت جوی استیک راه حل ساده ای مانند ریست کردن داشته باشد. یک کلید ریست مخفی بر روی دسته بازی طراحی شده است که دسته را کاملاً ریست می کند.

جهت بهره گیری از این دکمه ، پشت کنترلر را ملاحضه نموده تا یک حفره کوچک را پیدا کنید. کلید ریست پشت این حفره ریز وجود دارد. به منظور انتخاب این کلید ، به یک سوزن یا وسیله ای مشابه به آن نیاز دارید.

حال دکمه را برای 5 ثانیه فشار دهید تا کنترلر ریست شود. این راه حل آسان ، در بسیاری از مواقع راه گشا است.

 

دریفت جوی استیک دسته PS5

 

ریست نمودن بلوتوث

در صورتی که مشکل دریفت جوی استیک دسته PS5 با روش قبل برطرف نشد ، بلوتوث خود را ریست نمایید. هر چند که شانس موفقیت این روش در حل مشکل دریفت جوی استیک PS5 کم است ، اما بهتر است که این روش هم امتحان شود.

جهت ریست کردن بلوتوث وارد تنظیمات شوید و Accessories  را انتخاب نمایید. حال Controllers و سپس Communication Method را انتخاب نمایید. در کادر جدید ، Turn Off Bluetooth را اوکی کنید تا بلوتوث خاموش گردد. پس از گذشت دقایقی  ، برای روشن کردن بلوتوث اقدام نمایید.

 

دریفت جوی استیک دسته PS5

 

آپدیت PS5 و کنترلر

یکی دیگر از روش های رفع مشکل دریفت جوی استیک دسته PS5 ، آپدیت کنسول و کنترلر می باشد. آپدیت هایی که هر از گاهی برای کنسول ها و سایر سیستم ها ارائه می شوند ، با هدف ارتقای نرم افزار و رفع برخی از مشکلات و باگ های دستگاه است. ممکن است شما اعلان های مربوط به آپدیت ها را به صورت اتفاقی مشاهده نکرده باشید. برای چک کردن این مسئله ، به قسمت Settings رفته و منوی System Software Update and Settings را انتخاب نمایید. حال گزینه Update System Software را انتخاب نمایید. در کادر پیش روی خود ، مورد Update Using Internet را کلیک کنید.

تمیز کردن جوی استیک های دسته PS5

یکی دیگر از آسان ترین روش ها برای رفع مشکل دریفت جوی استیک دسته PS5 ، تمیز نمودن آنها است. گرد و خاک و چربی می توانند به داخل دسته نفوذ کنند و به دسته آسیب بزنند. در صورتی که این آلودگی ها به بخش حساس دسته وارد گردند ، دسته را خراب می کنند.

شما می توانید با یک گوش پاک کن و کمی الکل ، جوی استیک را تمیز نمایید. حتماً برای تمیز نمودن جوی استیک ، دسته را خاموش نمایید. زیر جوی استیک ها را فوت نمایید تا گرد و غبار زدوده شوند. بعد از تمیز نمودن جوی استیک ها ، اندکی صبر کنید و سپس دسته را روشن نمایید.

تنظیمات Dead Zone

این مورد هم می تواند در برخی مواقع ، مشکل دریفت جوی استیک دسته PS5 را برطرف کند. برخی از بازی ها این امکان را ایجاد می کنند تا در بخش تنظیمات کنترلر ، به کمک قابلیتی به اسم Dead Zone سبب بهینه شدن عملکرد جوی استیک ها شوید.

با کمک این تنظیمات ، برخی از بازی ها امکان تغییر حرکت شخصیت ها را نمی دهند. چنانچه میزان دریفت کم باشد ، با این روش کاربردی امکان برطرف کردن این مشکل وجود دارد. متأسفانه این قابلیت را نمی توان برای تمامی بازی ها استفاده نمود.

تعمیر دسته دوال سنس

ممکن است مشکل دریفت جوی استیک دسته PS5 ، با روش های گفته شده رفع نگردد و نیاز به تعمیر داشته باشد. البته این مسئله در موارد نادری رخ می دهد. معمولاً این مشکل با راه حل های گفته شده ، رفع می گردد.

برای خرید لوازم جانبی PS5 می توانید از سایت فروشگاه ستاره بازی ایران اقدام نمایید تا لوازم جانبی های با کیفیت و اورجینال را خریداری نمایید. با خرید لوازم جانبی های با کیفیت ، از خرابی زود هنگام آنها جلوگیری می کنید.