0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
تنظیمات صدای 3D پلی استیشن 5

تنظیمات صدای 3D پلی استیشن 5 چیست؟و چگونه انجام می شود؟

کسانی که به بازی های کامپیوتری علاقمند هستند کیفیت بازی و گرافیک آن و طبیعتاً صدای بازی برای آنها بسیار مهم است. شرکت سونی جدیدترین محصول خود یعنی پلی استیشن ۵ را با قابلیت سه بعدی کردن صدای بازی در هدست و همچنین بلندگوهای تلویزیون را  برای شما امکان پذیر می کند.

قابلیت سه بعدی کردن صداها در این کنسول بازی  به شما این امکان را می دهد تا صداهای واقعی تری از بازی را بشنوید و این می تواند هیجان بازی را برای شما دو چندان کند.  اگر علاقمند به بازی های کامپیوتری هستید در ادامه این مقاله شما را با نحوه تنظیم صدای3D پلی استیشن ۵ آشنا خواهیم کرد دستانت های مقاله را مطالعه فرمایید.

صدای 3D پلی استیشن 5
صدای 3D پلی استیشن 5

برای خرید PS5 کلیک کنید

تنظیمات صدای 3D پلی استیشن ۵

شاید با خود فک کنید سه بعدی کردن صدا یعنی چه و اصلا به چه درد می خورد؟بازی با صدای سه بعدی چه فرقی با بازی معمولی دارد؟

صدایی که از یک دستگاه پلی استیشن پخش می شود به اندازه گرافیک و کیفیت تصویر بازی مهم است زیرا این صدا است که به بازی هیجان می دهد و به اصطلاح بازی را زنده می کند شما تصور کنید بازی کامپیوتری را که کیفیت تصویر بسیار بالایی دارد اما بدون صدا است و یا صداگذاری بسیار ضعیفی دارد مسلماً این بازی نمی تواند هیجان لازم را برای کاربرانی که از آن استفاده می کنند را ایجاد کند پس صدا یک امر مهم در بازی های کامپیوتری می باشد.

شرکت سونی با ایجاد صدای 3D پلی استیشن 5 این هیجان را برای کاربران خود دو چندان کرده است و استفاده کنندگان خود را نیز شگفت زده کرده است .صدای 3D پلی استیشن 5 این امکان را به کاربران می دهد تا با توجه به نقطه ای که قرار گرفته اید و یا فضای داخلی اتاق صدای مناسب را با دستگاه و بلندگوها را بشنوید و غرق در بازی شوند.

مراحل تنظیم صدای 3D پلی استیشن 5

 

برای اینکه بتوانید صدای بلندگوی تلویزیون را به صورت سه بعدی تنظیم کنید باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  1. حال اگر می خواهید صدای 3D پلی استیشن 5 را از طریق بلندگوهای تلویزیون در هنگام بازی بشنوید باید به صورت دستی صدای سه بعدی را در بلندگوهای تلویزیون فعال کنید برای این کار نیز ابتدا به قسمت setting رفته و بعد هم از این قسمت گزینه sounds و سپس گزینه Audio Output را انتخاب می کنید.
  2. در مرحله بعدی با توجه به ۳ گزینه که در قسمت Audio Outputوجود دارد شما باید دکمه x که بر روی کنترلر Dualsense فشار می دهید و بلندگوها روشن می شوند.
  3. همانطور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره کردیم PS5 این قابلیت را دارد تا شما بتوانید میزان صدایی که از دستگاه خارج می شود و در محیط اتاق می چرخد و به گوش شما می رسد را تنظیم کنید. شما می توانید میزان صدای سه بعدی خارج شده از دستگاه را با توجه به ابعاد اتاق خود و محل قرارگیری دستگاه پلی استیشن ۵ و فاصله ای که با دستگاه دارید را تنظیم کنید.به طور مثال اگر یک فرد در یک اتاق ۶۰ متری مشغول بازی با پل استیشن ۵ باشد میزان صدای خروجی برای این فرد توسط دستگاه با فردی که در یک اتاق ۱۵ متری مشغول بازی می باشد متفاوت خواهد بود.
  4. برای این کار باید روی گزینه  ” Measure Room Acoustics for 3D audio”کلیک کنید. و کنترلر Dualsenseراتا مقابل صورت خود بالا بیاورید و بعد روی گزینه nextکلیک کنید بعد از این کار بلندگوی تلویزیون شما چند صدا تولید خواهد کرد و میکروفن کنترلر آن را شنیده و انتخاب می کند و اندازه گیری میزان و تن صدای سه از بلندگو برای شما فعال خواهد شد.
  5. در اخرین مرحله نیز باید توجه داشته باشید که گزینه  ” Apply Measurement Results to 3D Audio” تیک خورده باشد.

صدای 3D پلی استیشن 5

نکات مهم در فعال سازی صدای 3D پلی استیشن 5

  • در انجام موارد بالا باید دقت داشته باشید که نرم افزار کنترلر DualSense را نصب کرده باشید.
  • زمانی که در حال اندازه گیری ابعاد اتاق و تنظیم صدای سه بعدی هستیم اتاق باید تا حد ممکن ساکت باشد.
  • در هنگام تنظیم صدا زمانی که صدای بازی را روشن می کنید صدای بازی به میزان صدای همیشگی شما در حال بازی باشد.

صدای 3D پلی استیشن 5

✔. خرید پلی استیشن 5

✔. خرید لوازم جانبی PS5

✔. مقایسه PS4 و PS5

✔. نحوه ی به اشتراک گذاری ویدیو در پلی استیشن ۵

✔. نکات مهم برای خرید ps5