0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
تفاوت بازی کال آف دیوتی با بتلفیلد

تفاوت بازی کال آف دیوتی با بتلفیلد را از نظر سرعت و مقیاس ، مبارزات و میزان تحرک در بازی و سایر ویژگی ها بررسی می کنیم.

این دو بازی با یکدیگر تفاوت هایی دارند که شاید دانستن آنها ، برای علاقمندان به این بازی ها جذاب باشد. لذا توضیحات مختصری از هر بازی ارائه نموده و سپس به بررسی تفاوت های آنها می پردازیم.

بازی کال آف دیوتی ، یک شوتر اول شخص

بازی کال آف دیوتی ، یکی از معروفترین بازی های ویدئویی سال های اخیر است که تجربه منحصر به فردی را در اختیار کاربران قرار می دهد. این بازی شباهت زیادی به فیلم اسپیلبرگ " نجات سرباز رایان " دارد. با اجرای این بازی ، حال و هوای جنگ جهانی دوم برای شما زنده می شود.

پیش از بررسی تفاوت بازی کال آف دیوتی با بتلفیلد ، باید بدانید که این بازی در چندین نسخه عرضه شده است که نسخه های مختلف آن به ترتیب در سال های 2003 ، 2004 ، 2005 ، 2006 ، 2007 ، 2008 ، 2009 ، 2010 ، 2011 ، 2012 ، 2013 ، 2014 ، 2015 ، 2016 ، 2017 ، 2018 ، 2019 ، 2020 و ... عرضه شده اند.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War ، بسیار جذاب و مهیج است و به شدت مورد توجه کاربران بازی های ویدئویی قرار گرفته است. این بازی مهیج را می توانید از سایت Psstar.ir خریداری کنید.

بازی بتلفیلد ، یک شوتر اول شخص

بازی جذاب بتلفیلد در چندین نسخه عرضه شده است. پیش از بررسی تفاوت بازی کال آف دیوتی با بتلفیلد ، توضیحات مختصری از بازی بتلفیلد ارائه می دهیم. نسخه های مختلف بازی بتلفیلد به ترتیب در سال های 2002 ، 2004 ، 2005 ، 2006 ، 2008 ، 2009 ، 2010 و ... عرضه شده اند.

در نسخه های مختلف بازی بتلفیلد تمرکز اصلی بر روی قسمت های چندنفره آنلاین بر روی نقشه های بزرگ است. تمامی این نسخه ها دارای سیستم کلاس بندی می باشند. به گونه ای که نوع کلاس انتخابی بر روی هدف و نقشه شما در بازی مؤثر است. یکی از مشخصه های اصلی بازی ، نبرد با سلاح های سرد در بازی است. اغلب نسخه های مختلف بازی بتلفیلد ، در سبک شوتر اول شخص می باشند.

مهمترین تفاوت بازی کال آف دیوتی با بتلفیلد چیست ؟

با خرید PS4 و یا  PS5می توانید این دو بازی مهیج و جذاب را اجرا کنید. مهمترین تفاوت های این دو بازی شامل موارد زیر است :

سرعت و مقیاس دو بازی کال آف دیوتی و بتلفیلد

سری بازی های کال آف دیوتی به علت TTK پایین و نقشه های کوچکتر ، سرعت غیرنرمالی دارند. وجود وسایل نقلیه مختلف در سرعت بازی تأثیر گذاشته است. همچنین فاکتور تکانه در بازی کال آف دیوتی ، بسیار اثرگذار است.

در بازی بتلفیلد ، اندازه نقشه بزرگتر می باشد و بازیکنان حاضر در نقشه بیشتر هستند. در نتیجه ، مبارزات در مقیاس بزرگتر و سریعتر از حد نرمال صورت می گیرد. بنابراین برای اجرای مبارزات در این بازی باید بر تاکتیک های متعددی مسلط بود.

تفاوت بازی کال آف دیوتی با بتلفیلد در سرعت و مقیاس کاملاً مشهود است. در بهره گیری از SMG به هر شکلی در بازی کال آف دیوتی ، شاید دچار مشکل نشوید. ولی بالعکس ، در بازی بتلفیلد به علت وسعت نقشه امکان بهره مندی از هر سلاحی را به راحتی دارید.

مبارزات تک نفره در بازی های کال آف دیوتی و بتلفیلد

مبارزات انفرادی در بازی های بتلفیلد آنچنان به دل گیمرها نمی نشیند. اما مبارزات انفرادی بازی های کال آف دیوتی ، کاملاً مهیج و جذاب هستند. در واقع ، یکی از جذابیت های اصلی بازی کال آف دیوتی ، همین مبارزات انفرادی هستند. تمامی گیمرهای علاقمند به بازی کال آف دیوتی ، به بخش مبارزات این بازی علاقمند هستند و ایراد و انتقاداتی از این بخش نگرفته اند.

تحرک ، یک تفاوت بازی کال آف دیوتی با بتلفیلد

اگر از گیمرهای حرفه ای باشید ، احتمالاً با اصطلاح Mobility ( تحرک ) آشنا هستید. تحرک ، فاکتوری است که در برد و باخت شما اثرگذار است. به طور مثال بازی Titanfall 2 یکی از جذاب ترین عناوین FPS سال های اخیر می باشد که به لطف تحرک بسیار خوب خود توانسته است موفق باشد.

در بازی کال آف دیوتی شاهد جنگ های مختلفی هستیم که نشان از تحرک بالای بازی دارد. تحرک موجود در این بازی پیشرفت کرده است. نسخه های جدید بازی کال آف دیوتی هم سریعتر هستند و هم تحرک بیشتری دارند. در نسخه های جدید می توانید جنب و جوش و فعالیت های زیادی داشته باشید. در واقع نسخه های جدیدتر بازی کال آف دیوتی یک تجربه پویاتر و زنده تری از نظر تحرک در بازی در اختیار شما قرار می دهند.

یک تفاوت بازی کال آف دیوتی با بتلفیلد ، تحرک بازی است. در بازی های بتلفیلد شاهد حرکات علمی و تخیلی مانند بازی کال آف دیوتی نیستیم. به بیان دیگر ، پویایی بازی بتلفیلد واقع گرایانه تر است. برخی از گیمرها به اجرای مبارزات صرفاً تخیلی و ناباورانه علاقه ای ندارند و دوست دارند مبارزاتی را تجربه کنند که پذیرفتن و باور کردن آن امکان پذیر باشد.

بتلفیلد یا کال آف دیوتی ، کدامیک جذاب تر هستند ؟

حال که شناخت نسبی درباره این بازی ها پیدا کرده اید و به تفاوت های آن دو پی برده اید ، می توانید بازی مناسب تر برای خود را انتخاب کنید. البته این در شرایطی است که قصد خرید یکی از این دو بازی را دارید. وگرنه پیشنهاد ما این است که هر دو بازی را اجرا کرده و از اجرای آنها لذت ببرید. تفاوت بازی کال آف دیوتی با بتلفیلد هر چه که باشد ، از جذابیت های هیچکدام از بازی ها ذره ای نمی کاهد.

هر یک از این بازی ها و نسخه های مختلف آنها از جذابیت خاصی برخوردار هستند. بنابراین از دست دادن لذت تجربه آنها ، کمی حیف می باشد. شما می توانید جدیدترین و جذاب ترین بازی های ویدئویی موردعلاقه خود را از فروشگاه ستاره بازی ایران با تخفیف های چند درصدی خریداری کنید.