0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
بهترین کنسول بازی نسل هشتمی

کنسول بازی نسل هشتمی شامل PS4 ، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ و … است. از چندین نظر این کنسول ها را مقایسه می کنیم.

عملکرد کدام کنسول قابل قبول تر است ؟

به طور کلی نمی توان کنسولی را نام برد و گفت که بهترین عملکرد را داشته است. زیرا عملکرد کنسول ها را باید از جهات مختلف سنجید. همچنین ، کاربران هر یک از این کنسول ها نظرهای متفاوتی دارند. برخی از کاربران هم ، همواره ناراضی هستند و اگر هوشمندانه ترین و پیشرفته ترین کنسول ها را در اختیار آنها گذاشت ، باز هم ایرادات و انتقاداتی وارد می کنند.

پرفروش ترین کنسول بازی نسل هشتمی

وقتی آمار فروش کنسول های نسل 8 را ملاحضه می کنیم ، مشاهده می کنیم که کنسول پلی استیشن 4 ( PS4 ) با اختلاف زیادی در صدر قرار دارد. قیمت PS4 ، مناسب است. عملکرد خوب ، امکانات و قابلیت های متعدد ، قیمت مناسب ، داشتن بازی های انحصاری و … سبب شده است که کاربران زیادی جذب این کنسول شوند.

فروش کنسول پلی استیشن 4 در مقایسه با فروش کنسول ایکس باکس وان ، دو برابر بوده است. همچنین فروش این کنسول ( PS4 ) در مقایسه با نینتندو سوییچ بیش از 4 برابر بوده است. این آمار نشان می دهد که اختلاف فاحشی میان آمار فروش این کنسول ها وجود دارد و پلی استیشن 4 همواره صدرنشین بوده و می باشد.

قدرتمندترین کنسول بازی نسل هشتمی

اگر سایت های بازی و خبری را زیر و رو کنید ، مطالب متفاوتی در رابطه با این موضوع پیدا می کنید. شاید هر کمپانی ، کنسول خود را قدرتمندترین کنسول بداند. همانطور که مایکروسافت بیان نموده است که ایکس باکس وان ، قدرتمندترین کنسول نسل 8 است. در این ارتباط باید موارد مختلفی را درنظر گرفت تا بتوان قدرتمندترین کنسول را معرفی نمود. بنابراین از چندین مورد این مسئله را بررسی می کنیم.

سخت افزار کنسول های بازی نسل 8

به لحاظ سخت افزاری ، اوضاع کمی به نفع پلی استیشن 4 است. ایکس باکس وان دارای یک پردازنده پر سرعت است. پردازنده ایکس باکس وان نسبت به PS4 ، سریع تر و بهتر است. البته در رابطه با گرافیک بازی ها ، رم و GPU هستند که تعیین کننده می باشند.

واحد پردازش گرافیکی پلی استیشن 4 ، بهتر و قوی تر از واحد پردازش ایکس باکس وان است. بنابراین قدرت گرافیکی پلی استیشن 4 بالاتر است و بازی ها را با گرافیک بهتری اجرا می کند. پس بهترین سخت افزار کنسول بازی نسل هشتمی ، متعلق به پلی استیشن 4 می باشد.

در ارتباط با قدرت سخت افزاری نینتندو سوییچ هم باید بگوییم که قدرت این کنسول پایین تر از ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 می باشد. طبق بررسی هایی که روی سخت افزار این کنسول ( نینتندو ) شده است ، قدرت سخت افزاری آن قابل قیاس با دو کنسول دیگر نمی باشد.

پهنای باند کنسول های بازی نسل 8

پهنای باند کنسول ها ، زیر مجموعه سخت افزار هستند. پس می خواهیم سخت افزار کنسول های بازی نسل هشت را از نظر پهنای باند بررسی کنیم. رم پلی استیشن 4 ، حدود 5500 مگاهرتز GDDR5 است. در حالیکه رم ایکس باکس وان حدود 2133 مگاهرتز DDR3 می باشد. این مسئله نشان می دهد که بیشترین پهنای باند کنسول بازی نسل هشتمی ، متعلق به پلی استیشن 4 می باشد.

چرا نینتندو فروش پایینی داشته است ؟

اینکه تصور کنید که فروش پایین تر نینتندو سوییچ در مقایسه با دو کنسول دیگر به خاطر نقاط ضعف آن است ، اشتباه است. زیرا کنسول نینتندو سوییچ ، کنسول ضعیفی نیست و از نقاط قوت زیادی برخوردار است. شاید دو کنسول دیگر قوی تر از نینتندو باشند ، اما این کنسول کوچک و جمع و جور هم ، طرفداران خاص خود را دارد. اینکه آمار فروش نینتندو سوییچ در مقایسه با دو کنسول دیگر نسل 8 ، پایین تر بوده است به دلیل عرضه دیرتر آن نسبت به سایر کنسول های نسل 8 می باشد.

کدام کنسول نسل 8 را انتخاب کنیم ؟

 

 

کنسول بازی نسل هشتمی

 

 

با توجه به مقایسه ای که میان گزینه های کنسول بازی نسل هشتمی انجام داده ایم ، حال می خواهید کدام کنسول را خریداری کنید ؟ با توجه به اینکه هر کنسول دارای نقاط ضعف و نقاط قوت خاصی می باشد ، باید سلیقه خود را در این انتخاب دخیل کنید و یکی از این کنسول ها را انتخاب نمایید. به طور کلی در ایران ، طرفداران کنسول های پلی استیشن بیشتر می باشند. چندین اطلاعات دیگر در این مورد ، در اختیار شما می گذاریم.

بازی های حیاتی و انحصاری پلی استیشن 4

 

کنسول بازی نسل هشتمی

 

از نظر بازی های انحصاری ، کنسول پلی استیشن 4 پیش رو است و سایر رقیبان نتوانسته اند به جایگاه او برسند. بازی های انحصاری که برای پلی استیشن 4 ارائه می شود ، بسیار با کیفیت و جذاب هستند و طرفداران را حسابی راضی کرده اند. بازی های خدای جنگ ، مرد عنکبوتی ، بلادبورن و … از جمله این بازی ها هستند.

همواره آنلاین بودن

در ادامه پرداختن به موضوع بهترین کنسول بازی نسل هشتمی ، به این نکته هم اشاره داشته باشیم که ایکس باکس وان دارای عیب بزرگ همواره آنلاین بودن است. یعنی باید برای اجرای بیشتر بازی ها اینترنت داشته باشید و این مسئله کمی دردسرساز است. زیرا همواره باید به فکر خرید نت و کنترل میزان مصرف آن باشید. در حالیکه این نگرانی را در رابطه با پلی استیشن 4 وجود ندارد. برخی از بازی های سونی را می توان آفلاین اجرا نمود.

اجرای بهتر بازی ها

در ارتباط با PS4 و ایکس باکس وان ، تفاوت زیادی از نظر کیفیت اجرای بازی ها وجود ندارد. اما به طور کلی اوضاع به نفع PS4 است. کیفیت اجرای بازی های نینتندو در مقایسه با دو کنسول دیگر ، پایین تر است. البته در مورد برخی از بازی ها ، تفاوت زیادی وجود ندارد.

به طور کلی درباره انتخاب کنسول بازی نسل هشتمی می توان گفت که به ترتیب پلی استیشن 4 ، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ انتخاب اکثر کاربران می باشند. اما شما تصمیم به انتخاب هر کنسولی که گرفته اید ، درباره تمامی اطلاعات و مشخصات آن تحقیق کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.