0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
بزرگترین موتورهای بازی سازی

موتورهای بازی سازی ، برنامه هایی هستند که دارای قابلیت ها و امکانات ویژه ای جهت استفاده در مراحل تولید بازی ها هستند.

هر بازی طی مراحلی ساخته شده و در هر مرحله ، بخشی از طراحی بازی ها انجام می شود. دیباگ ، افکت های بصری ، افکت های صدا ، طراحی کاراکترها ، فضاسازی 2D و 3D ، نورپردازی ، انیمیشن سازی و ... از آیتم های اصلی طراحی بازی ها هستند.

طراحی هر یک از مراحل گفته شده با استفاده از امکانات موتورهای گیم انجام می شود. حال می خواهیم با بزرگترین موتورهای گیم که بازی های بزرگ از آنها استفاده نموده اند ، آشنا شویم.

برای خرید مطرح ترین بازی های PS5 ، بازی های PS4 ، بازی های ایکس باکس و ... به بزرگترین فروشگاه کنسول بازی ( ستاره بازی ایران ) مراجعه نمایید. با تخفیف های خوبی می توانید این بازی ها را خریداری کنید.

معروف ترین موتورهای بازی سازی : Unreal Engine

این موتور بازی سازی ، چندین دهه است که ارائه شده است و بازی های بزرگی از آن استفاده نموده اند. این موتور از زبان سی پلاس پلاس استفاده نموده است. به کمک این موتور گرافیکی می توان گرافیک بالایی را ترتیب داد. این موتور دربردارنده شمار بالایی از سطرهای کدنویسی آماده می باشد و به راحت ترین شکل ممکن می توان از این کدنویسی ها استفاده نمود. از معروفترین بازی های ساخته شده با این موتور می توان به Gears of war اشاره نمود.

موتور Id Tech

این موتور یکی از مطرح ترین موتورهای گیم در زمینه طراحی محیط 3D است. برای ساخت بازی هایی با گرافیک قوی باید از این موتور بهره گرفت. اغلب بازی هایی که به کمک این موتور گیم ساخته شده اند ، از کیفیت گرافیکی بالایی برخوردار هستند. البته یکی از مشکلات این بازی ها این است که غالباً حجم زیادی دارند. از بازی های تولید شده به کمک این موتور گیم می توان به Doom اشاره نمود.

Creation Engine

یکی دیگر از بزرگترین موتورهای بازی سازی ، Creation Engine است که بازی های بزرگی مانند Fallout 4 به کمک آن ساخته شده است. اغلب بازی های جهان باز با استفاده از این موتور تولید شده اند. این موتور با مارکت های گوناگونی ، در ارتباط می باشد. در نتیجه ، تولیدکنندگان بازی ها قادر خواهند بود که قدرت بازی های خود را پس از عرضه آنها ، بهبود بخشیده و آنها را ارتقاء بدهند.

موتور بازیسازی Rage

موتور فوق از پلتفرم های اختصاصی راکستار بوده که توان طراحی بازی هایی با گرافیک بالا و سبک جهان باز را دارا می باشد. این موتور ، ماژولار بوده و امکان پیاده سازی حالت های گوناگونی به کمک آن وجود دارد. به طور مثال عرضه ماشین های ایرانی در عنوان GTA از این طریق میسر شده است. بازی های جذاب GTA و Red Dead Redemption از جمله بازی هایی بوده که توسط این موتور تولید شده است. Rage ، بی شک از برترین موتورهای بازی سازی است.

موتور بازیسازی Unity

حتماً نام این موتور بازیسازی مطرح و بزرگ را تاکنون شنیده اید. این موتور همواره با موتور Unreal Engine در رقابت شدید بوده است. این موتور ، در تولید محیط های 3D زبانزد خاص و عام است. کیفیت تصاویر محیطی تولید شده با این موتور در سطح بسیار بالایی است. این موتور با زبان کدنویسی جاوا و #C سازگاری دارد.

در به روزرسانی ها و تغییر و تحولات جدید این موتور ، امکانی فراهم شده است که بتوان بعضی از بازی ها را بدون نیاز به برنامه نویسی طراحی نمود. از این موتور غالباً برای تولید بازی های مخصوص گوشی های هوشمند استفاده می شود. البته برخی از تولیدکنندگان بازی های کنسولی یا کامپیوتری از این بازی استفاده می کنند. از بازی های مطرح ساخته شده به کمک این موتور می توان به Escape From Tarkov اشاره نمود.

CryEngine ، از برترین موتورهای بازی سازی

نخست از این موتور صرفاً برای بازی های تولید شده در کمپانی Cry بهره می بردند. ولی پس از مدتی این موتور در دسترس همگان قرار گرفت. با کمک این موتور می توان صحنه های واقع گرایانه و گیرایی خلق نمود. از ویژگی های مهم این موتور می توان به پشتیبانی از عینک های مجازی اشاره نمود که یک ویژگی برجسته و مهم است. بنابراین انتظار می رود که برای ساخت بازی های جدید ، توجه ویژه ای به استفاده از این موتور بازیسازی شود. بازی های فار کرای با استفاده از این موتور ساخته شده اند.

موتور بازیسازی Fox engine

عناوین Pes با استفاده از این موتور ساخته شده است. به طور کلی این موتور می تواند بهترین گزینه برای ساخت بازی های شبیه ساز باشد. به کمک این موتور ( از برترین موتورهای بازی سازی ) می توان از قابلیت های فراوانی به منظور توسعه عناوین ویدئویی بهره برد. برای عناوینی که قرار است هر از گاهی آپدیت شوند ، بهتر است از این موتور بازیسازی استفاده کنند. بازی Metal Gaer Solid V به کمک این موتور ساخته شده است.

Spring Engine

یکی از مناسب ترین موتورها برای ساخت بازی های 3D در ژانر استراتژیک ، موتور فوق است که به صورت رایگان در دسترس قرار دارد. این موتور از قابلیت های مختلفی برخوردار است و جهت توسعه عناوین ویدئویی ، گزینه ایده آلی می باشد. زبان کدنویسی این موتور Lau می باشد که آنچنان رایج نمی باشد. بازی های متعددی به کمک این موتور بازیسازی ساخته شده اند.

Game marker ، از برترین موتورهای بازی سازی

این موتور ، جهت طراحی بازی های 2D مناسب است. بدون تسلط به علم برنامه نویسی می توانید از این موتور بهره ببرید. لذا اشخاصی که فاقد دانشی در این زمینه هستند و قصد طراحی بازی های ویدئویی را دارند ، می توانند از این موتور استفاده کنند. این موتور بازیسازی دارای ابزار اسکریپت نویسی است. به کمک این ابزار می توان بعضی از نواقصی که توسط ماژول ها قابل رفع نمی باشد را برطرف نمود. کاربران و بازیسازان ایرانی زیادی از این موتور استفاده می کنند. از بازی های تولید شده به کمک این موتور بازیسازی می توان به Super Crate Box اشاره نمود.

  • موتورهای گیم دیگری وجود داشته که ما در توضیحات گفته شده تنها به چندین نمونه از آنها اشاره نمودیم.