0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
بدترین کنسول بازی در طول تاریخ ویدئو گیم

بدترین کنسول بازی در طول تاریخ ویدئو گیم  را در این مقاله بررسی می کنیم. برای خرید بهترین کنسول بازی ، به شما راهنمایی می کنیم.

در طول تاریخ ویدئو گیم شاهد کنسول های بازی متعددی هستیم. برخی از آنها مدت کوتاهی پس از عرضه ، از بورس افتادند و با شکست مواجه شدند. عوامل زیادی سبب عدم استقبال کاربران از این کنسول های بازی شدند. برخی به لحاظ سخت افزاری قوی نبودند و برخی دیگر از بازی های خوبی برخوردار نبودند. برندهای مختلفی از جمله اپل در تلاش برای ارائه کنسول های بازی خوب بودند ، ولی موفق نبودند. قبل از اینکه چندین مورد از بدترین کنسول بازی را بررسی کنیم ، شما را با بهترین کنسول های بازی حال حاضر آشنا می کنیم.

راهنمایی برای خرید بهترین کنسول بازی در حال حاضر

در زمان کنونی ، کنسول های نسل نهمی روی بورس هستند و اکثر کاربران به خرید این کنسول ها اقدام می کنند. ایکس باکس سری ایکس ، ایکس باکس سری اس ، PS5 از جمله محبوب ترین کنسول های نسل نهمی می باشند. ایکس باکس سری ایکس و PS5 ، از قدرت سخت افزاری بالایی برخوردار هستند و دربردارنده امکانات و قابلیت های مختلفی می باشند.

قیمت ایکس باکس سری اس به علت سخت افزار ضعیف تر در مقایسه با سایر کنسول های نسل نهمی ، پایین تر است. لذا برای افرادی که قیمت برای آنها مهم است ، این کنسول بهترین و مناسب ترین کنسول است. با توجه به اینکه بسیاری از کاربران از این کنسول رضایت دارند ، می توان آن را در شمار کنسول های خوب حال حاضر به حساب آورد.

علاوه بر کنسول های نسل نهمی برخی از کنسول های دیگر همانند PS4 ، از محبوب ترین کنسول ها هستند. برخی از مدل های کنسول PS4 بسیار قدرتمند و با کیفیت هستند و انتخاب اصلی گیمرهای حرفه ای می باشند. لذا برای خرید بهترین کنسول های حال حاضر باید از میان کنسول های PS4 ، ایکس باکس سری ایکس ، ایکس باکس سری اس و PS5 یکی را انتخاب نمایید. برای خرید و اطلاع از قیمت PS4 ، ایکس باکس سری ایکس و سری اس و PS5 و … به سایت Psstar.ir مراجعه نمایید.

آشنایی با بدترین کنسول بازی

شاخص ترین کنسول هایی که موفق ظاهر نشدند و با شکست در فروش مواجه شدند ، موارد زیر هستند.

Pippin

بدترین کنسول بازی

در صورتی که از کاربران اپل هستید و می خواهید بدانید چرا این برند به ساخت کنسول بازی اقدام نکرده است ، بدانید که سابقه خوبی از انجام این کار ندارد. در سال 1996 برند اپل به صورت مشترک با برند باندای ، کنسول Pippin را عرضه نمود. در آن زمان سونی و نینتندو توانسته بودند با ارائه کنسول های خوب با قیمت مناسب ، توجه کاربران را به خود جلب نمایند. اما کنسول ارائه شده از سوی اپل و باندای ، قیمت بالایی داشت.

کنسول Pippin دارای قابلیت های خوبی بود. اما این قابلیت ها برای کاربران اهمیت زیادی نداشت. به طور مثال می توانستید با مرورگر اپل در دنیای وب جستجو نمایید. این ویژگی اصلاً مورد توجه کاربران نبود.

3DO Interactive Multiplayer ، از بدترین کنسول بازی

در ابتدای عرضه این کنسول عنوان می شد که این کنسول از رقبای سونی به حساب می آید. ولی پاناسونیک نتوانسته بود طراحی خوبی برای کنسول خود داشته باشد. از این رو موفق نشد که بازار کنسول های بازی را در دست بگیرد. قیمت بالایی برای این کنسول درنظر گرفته شده بود. این که کاربری برای خرید این کنسول گران قیمت که بازی زیادی هم نداشت هزینه کند ، کار عاقلانه ای نبود. لذا عرضه این کنسول پس از مدتی متوقف گردید.

Virtual Boy

بدترین کنسول بازی

این کنسول در سال 1995 از سوی سونی ارائه گردید. طراحی این کنسول به گونه ای انجام شده بود که بازی ها را به شکل سه بعدی نمایش دهد. بدترین کنسول بازی آن زمان ، همین Virtual Boy بود که نتوانسته بود اهداف خود را به خوبی اجرایی کند. این کنسول ، نخستین کنسول واقعیت مجازی بود که با نزدیک کردن چشم های خود به لنزهایش ، به دنیای بازی های مختلف نینتندو ورود می کردید. البته شما می توانستید بازی ها را تنها به رنگ قرمز ملاحضه نمایید. این مسئله اصلاً برای کاربران جالب نبود  و چشم های آنها را در طولانی مدت اذیت می کرد. این عامل ، بیشترین نقش را در شکست این کنسول داشت.

N-Gage

یکی دیگر از بدترین کنسول بازی تاریخ ، N-Gage است که از سوی نوکیا عرضه شده بود. این کنسول نوعی موبایل گیمینگ بود که قرار بود با گیم بوی نینیتندو رقابت نماید. این کنسول با توجه به اینکه یک موبایل بود داری ابعاد بزرگی بود. این ابعاد بزرگ برای کاربران اصلاً جالب به نظر نمی آمد. یکی دیگر از معایب این کنسول این بود که برای تغییر دادن بازی ها بایستی به جدا نمودن باتری آن اقدام می کردید. این ویژگی از بدترین ویژگی هایی بود که می توانست یک کنسول داشته باشد.

تمامی موارد فوق سبب شد که کنسول N-Gage با شکست مواجه شود. البته این کنسول اصلاً موفقیتی به چشم ندید و از همان روز نخست ، با بی توجهی کاربران مواجه شد. این مسئله سبب شد که در ادامه نوکیا تغییر عقیده دهد و به طراحی و تولید همان گوشی های خود اقدام نماید.

Laser Active ، یکی از بدترین کنسول بازی

این کنسول در سال 1993 از سوی برند پایونیر ارائه گردید. این کنسول می توانست دیسک های لیزری را اجرا کند. این کنسول قادر به اجرای تمامی بازی ها نبود. در نتیجه برای اجرا کردن برخی از بازی ها نیازمند خرید ماژول های قابل تعویض کنسول بودید. این کنسول دارای قیمت بالایی بود و خرید آن اصلاً مقرون به صرفه نبود. لذا این کنسول مورد توجه کاربران قرار نگرفت و با شکست در فروش مواجه شد.

کلام آخر

بهترین و بدترین کنسول ها را مرور کردیم تا به علاقمندانی که می خواستند با این کنسول ها آشنا شوند ، اطلاعات مفیدی ارائه دهیم. بدترین کنسول بازی در طول تاریخ از سوی نینتندو ، اپل ، نوکیا ، پاناسونیک و … ارائه گردیده است و بهترین کنسول بازی از سوی سونی و مایکروسافت عرضه می شوند.