0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
اجرای بازی با ماوس و کیبورد در PS5

اجرای بازی با ماوس و کیبورد در PS5 ممکن است برای برخی از کاربران لذت بخش به نظر بیاید. در ادامه قرار است به این مسئله بپردازیم.

کاربرانی که لذت اجرای بازی های پلی استیشن 5 با کنترلر دوال سنس را چشیده اند ، بعید است که بپذیرند با وسیله دیگری به اجرای بازی ها بپردازند. زیرا دوال سنس ( لوازم جانبی PS5 ) ، از ویژگی ها و خصوصیات بی نظیری برخوردار است که آن را از سایر کنترلرها متمایز کرده است.

اما ممکن است برخی از کاربران به ویژه آنهایی که ساعات زیادی را با رایانه کار می کنند و به استفاده از موس و کیبورد عادت دارند، تمایل داشته باشند با موس و کیبورد به اجرای بازی های پلی استیشن 5 بپردازند.

آیا بازی های PS5 را می توان با موس و کیبورد اجرا کرد ؟

اجرای بازی با ماوس و کیبورد در PS5 امکان پذیر است. بدین منظور ، کار سختی در پیش ندارید و به چندین روش می توانید ماوس و کیبورد را به دستگاه پلی استیشن 5 متصل کنید. روش های اتصال ماوس و کیبورد به دستگاه PS5 شامل اتصال با سیم از طریق پورت USB ، اتصال بی سیم با استفاده از دانگل وایرلس و اتصال بی سیم با استفاده از بلوتوث می باشد. حال انتخاب هر یک از این روش ها بستگی به قابلیت های موس و کیبورد شما و شرایط موجود دارد.

در روش اتصال سیمی با استفاده از پورت USB ، کار بسیار راحتی دارید. موس و کیبورد را توسط پورت USB به دستگاه پلی استیشن 5 متصل کنید. پیامی با محتوای اینکه از چه اکانتی استفاده می کنید ، نمایان می شود.

یکی از روش های دیگر برای اجرای بازی با ماوس و کیبورد در PS5 ، اتصال بی سیم با دانگل وایرلس می باشد که بدین منظور باید دانگل وایرلس را به درگاه USB دستگاه پلی استیشن 5 متصل کرد . کمی مکث کرده تا برقراری ارتباط میان ماوس و کیبورد با دانگل به صورت اتوماتیک شکل بگیرد. در نهایت ، اکانت خود را انتخاب نمایید.

اگر دانگل وایرلس در اختیار ندارید ، باید به سراغ روش سوم بروید. در روش سوم بایستی ماوس و یا کیبورد را در وضعیت جفت سازی یا Pairing Mode تنظیم کرد. حال اینکه ماوس و کیبورد شما چگونه در وضعیت بلوتوث و جفت سازی قرار می گیرد ، مسئله ای است که حتماً خودتان از آن آگاهی دارید. این روش هم به آسانی امکان اجرای بازی با ماوس و کیبورد در PS5 را فراهم می کند. در ادامه روش سوم باید به بخش تنظیمات دستگاه پلی استیشن 5 رفته و گزینه Accessories را انتخاب کنید. حال در قسمت General ، گزینه Bluetooth Accessoris را انتخاب کنید. در این مرحله دستگاه پلی استیشن 5 ، شروع به اسکن می کند. حال اسامی ماوس و کیبورد خود را انتخاب کنید.

کدامیک از بازی ها با استفاده از موس و کیبورد بر روی ps5 اجرا می شوند ؟

اینگونه نیست که شما بتوانید تمامی بازی های PS5 را بر روی PS5 توسط ماوس و کیبورد اجرا کنید. تنها بازی هایی که از قابلیت سازگاری با موس و کیبورد برخوردار هستند ، قابل اجرا در دستگاه پلی استیشن 5 توسط این ابزارها هستند.

البته امکان کار با رابط کاربری و انجام تنظیمات مختلف در کنسول پلی استیشن 5 توسط کیبورد وجود دارد. بنابراین امکان اجرای بازی با ماوس و کیبورد در PS5 برای برخی از بازی ها فراهم شده است. به هر حال برای کار با دستگاه پلی استیشن 5 نمی توانید به طور کلی قید استفاده از کنترلر را بزنید.

بازی Cities: Skylines ، بازی کال آف دیوتی کلدوار ، بازی کال آف دیوتی وارزون ، بازی Risk of Rain 2 ، بازی Quake ، بازی Wick ، بازی Hollow Knight و ... از جمله بازی هایی هستند که با استفاده از موس و کیبورد بر روی دستگاه پلی استیشن 5 اجرا می شوند. اگر می خواهید درباره اجرای بازی موردنظر خود با استفاده از کیبورد و موس مطمئن شوید ، باید اطلاعات این بازی را به خوبی مطالعه بفرمایید.

تنظیمات لازم برای اجرای بازی با ماوس و کیبورد در PS5

حال که تصمیم گرفته اید با استفاده از این ابزار به اجرای بازی موردنظر خود در کنسول پلی استیشن 5 بپردازید ، لازم است تنظیمات لازم را انجام دهید. بدین منظور به قسمت تنظیمات کنسول پلی استیشن 5 رفته و گزینه Accessories را انتخاب کنید. در بخش Other Accessories ، تمامی تنظیمات مرتبط با ماوس و کیبورد وجود دارد.

حال شما می توانید تنظیمات دلخواه خود را انجام دهید. انتخاب زبان ، فاصله زمانی میان انتخاب کلید تا تایپ شدن آن حرف و ... از جمله گزینه هایی هستند که قابل تنظیم در این بخش می باشند. مورد دیگری که باید لحاظ کنید ، انتخاب چپ دست بودن و یا راست دست بودن برای گرفتن ماوس در قسمت Type می باشد. سرعت حرکت آیکون ماوس را می توان به دلخواه تغییر داد. برای این کار باید به قسمت Pointer Speed رفته و گزینه موردنظر خود را انتخاب کنید.

محدودیت های اجرای بازی با ماوس و کیبورد در PS5

یکی از محدودیت هایی که در اجرای بازی ها با این وسایل داریم ، عدم امکان اجرای بازی با سایر کاربران کنسولی است. چنانچه قابلیت Cross Platform برای یک بازی فعال باشد ، امکان اجرای بازی با کاربران سایر پلتفرم های بازی وجود دارد. حال می توانید درباره اجرای بازی های موردعلاقه خود تصمیم گیری کنید که آنها را با کنترلر اجرا نموده و یا با موس و کیبورد به اجرای آنها بپردازید.

درنظر داشته باشید که برای اجرای بازی های پلی استیشن 5 باید برترین لوازم جانبی ها را انتخاب کنید تا لذت اجرای بازی ها چندین برابر شود. عکس العمل سریع نشان دادن ، در موفقیت شما در بازی ها نقش مهمی دارد. برای این کار به یک کنترلر و یا یک موس و کیبورد بسیار خوب و باکیفیت نیاز دارید. با توجه به امکان اجرای بازی با ماوس و کیبورد در PS5 ، به خرید بهترین ماوس و کیبورد که از قابلیت های بلوتوث پشتیبانی می کنند ، اقدام نمایید. برای خرید کنترلر پلی استیشن 5 می توانید به سایت Psstar.ir مراجعه کنید.