0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
اتصال کابل لن به PS4

اتصال کابل لن به PS4 ، یکی از بهترین روش های اتصال پلی استیشن 4 به اینترنت می باشد. این اتصال به آسانی انجام می شود.

برای اجرا و دانلود برخی از بازی های PS4 ، به اتصال به اینترنت نیاز داریم. اجرای بازی های آنلاین به اتصال به اینترنت نیاز دارند و بدون وصل شدن به اینترنت غیرممکن است. در چنین شرایطی شما باید با نحوه اتصال کنسول پلی استیشن 4 به اینترنت ، آشنایی داشته باشید. بدین منظور چندین روش وجود دارد که ما یکی از آسانترین آنها را مرور می کنیم.

اتصال کابل لن به PS4 برای اتصال به اینترنت

برای برقراری اتصال اینترنت در پلی استیشن 4 با این روش ، به یک کابل لن نیاز داریم. بنابراین در نخستین گام ، به خرید یک کابل لن اصل و باکیفیت اقدام می کنیم. در بخش پشت کنسول ، یک پورت تعبیه شده است که ویژه اتصال کابل LAN به PS4 است. ابتدا گیره کابل را فشار داده و سپس آن را به درون پورت وارد کنید. در صورتی که قبل از وارد کردن کابل ، گیره را فشار ندهید به پورت فشار وارد می شود و ممکن است منجر به آسیب دیدن آن شود. لذا به این نکته بسیار مهم ، توجه داشته باشید.

در دومین مرحله از اتصال کابل لن به PS4 ، به بررسی تنظیمات می پردازیم. در این بخش باید تنظیمات خاصی اعمال گردد. به قسمت تنظیمات کنسول بروید. جهت تأیید هر گزینه ای بایستی کلید ایکس کنترلر را انتخاب کنید. پس از گشوده شدن منو ، گزینه Network را با فشار دادن X انتخاب نموده تا به کادر جدید منتقل شوید.

در کادر جدید ، چندین گزینه مشاهده می کنید. در میان این گزینه ها باید گزینه Set up your connection را انتخاب نمایید و پس از آن ، گزینه Use LAN Cable را تأیید نمایید. شما در این مرحله با دو گزینه مواجه می شوید. یکی از گزینه ها Easy و گزینه دیگر Manual است که بهتر است شما گزینه Easy را تأیید کنید.

 

اتصال کابل لن به PS4

 

 

تا این مرحله اقداماتی که باید توسط شما به منظور برقراری اینترنت با استفاده از اتصال کابل لن به PS4 انجام می شد ، صورت گرفت. حال خود کنسول آغاز به شناسایی اینترنت کرده و به آن کانکت می شود. شما می توانید گزینه  Test Your Connection  را انتخاب کنید تا از برقراری اینترنت ، اطمینان حاصل کنید.

دلایل وصل نشدن PS4 به اینترنت چیست ؟

اگر مراحل فوق را انجام دادید  اما باز هم اتصال به اینترنت توسط دستگاه فراهم نشد ، باید علت را بررسی کنید. این مشکل برای بسیاری از کاربران در روش اتصال اینترنت با استفاده از اتصال کابل لن به PS4 و یا روش های دیگر ، بوجود می آید. بررسی این مشکل اصلاً کار دشواری نیست و با چک کردن چندین مورد می توان به رفع مشکل اقدام نمود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید ps4 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بررسی مودم

در صورت وصل نشدن اینترنت ، به بررسی وضعیت مودم اقدام نمایید. شاید مشکل وصل نشدن کنسول به اینترنت ، ایرادات مودم باشد. لذا به بررسی مودم پرداخته و تمامی چراغ های آن را چک کرده تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. البته برای تست مودم می توانید با گوشی موبایل خود به وای فای وصل شده و در صورت وصل نشدن ، از وجود مشکل در مودم مطمئن شوید.

بررسی اتصال کابل لن

 

اتصال کابل لن به PS4

 

در صورت وصل نشدن به اینترنت ، باید کابل لن را چک کنید. شاید کابل لن خراب شده باشد و یا به درستی به پورت مخصوص به خود ، وصل نشده باشد. برای اتصال کابل LAN در نظر داشته باشید که مناسب ترین طول برای کابل لن باید 25 فوت باشد. ممکن است طولانی بودن کابل لن ، به برقراری جریان لطمه وارد کند و این مسئله موجب وصل نشدن اینترنت شود.

چک نمودن وضعیت اتصال به اینترنت ( بررسی دلایل وصل نشدن اینترنت در روش اتصال کابل لن به PS4 )

در صورتی که موارد فوق را چک نمودید و مجدداً با وصل نبودن اینترنت مواجه بودید ، باید وضعیت اتصال به اینترنت را بررسی نمایید. حساب کاربری اینترنت خود را چک نمایید. شاید به اتمام رسیدن شارژ حساب کاربری ، سبب قطعی اینترنت شده باشد. برای رفع مشکل با شرکت ارائه دهنده خدمات مربوطه تماس حاصل نموده و حساب کاربری خود را مجدداً شارژ نمایید.

مشکل سرورهای پلی استیشن

گاهی خرابی خود سرورهای پلی استیشن ، موجب عدم اتصال اینترنت می شود. در شرایطی که شما از درستی اتصالات و سالم بودن مودم و سایر موارد اطمینان دارید ، مشکل وصل نشدن اینترنت از خود سرورها است. این مشکل به ندرت پیش می آید و نیازی به پیگیری از سوی شما ندارد. زیرا در سریعترین زمان ممکن ، به رفع مشکل از سوی سونی اقدام می شود.

تست اتصال پلی استیشن به اینترنت

در صورتی که پس از اتصال کابل لن به PS4  قصد داشتید از اتصال پلی استیشن به اینترنت اطمینان حاصل کنید ، باید بدین ترتیب عمل کنید. تب Setting را انتخاب نمایید و Network را تأیید نمایید و گزینه Test Internet Connection را انتخاب کنید. در کادر گشوده شده تمامی اطلاعات مربوط به اینترنت نمایش داده می شود. شما با استفاده از اطلاعات مندرج در این صفحه می توانید از اتصال اینترنت خود ، اطمینان حاصل نمایید.

راهکارهای رفع مشکل وصل نشدن PS4 به وای فای

در انتهای مبحث چگونگی اتصال کابل لن به PS4 ، به برخی از راهکارهای حل مشکل وصل نشدن این کنسول به وای فای اشاره می کنیم.

فعال نمودن Guest Network در تنظیمات مودم

در مدل پلی استیشن 4 اصل، اتصال به باند 2.4 گیگاهرتز مودم صورت می گیرد. ولی در سایر مدل ها همانند PS4 پرو و PS4 اسلیم ، اتصال به باندهای  2.4 و 5 گیگاهرتزی صورت می گیرد. بعضی از مودم ها به گونه ای می باشند که هر دو باند را در یک SSID ساپورت می کنند. در صورتی که در حین وصل شدن کنسول به اینترنت ، پیام ضعیف بودن سیگنال ظاهر می گردد ، باید در بخش تنظیمات مودم یک SSID جدید ایجاد نمایید.

قطع نمودن اتصال سایر دستگاه ها به مودم

ممکن است وصل بودن چندین دستگاه به شبکه سبب تداخل امواج شود و در اتصال کنسول به وای فای اختلال ایجاد کند. در چنین شرایطی ، با قطع کردن سایر دستگاه ها ، اتصال کنسول به مودم را تست کنید.

  • امیدواریم با خواندن این مقاله بتوانید اتصال کابل لن به PS4 را انجام دهید و مشکلات وصل نشدن کنسول خود به اینترنت را رفع کنید.