0
سبد خرید شما خالیست!
میتواند برای مشاهده محصولات بیشتر به صفحات زیر بروید
آشنایی با چندین QTE استرس زای بازی ها

QTE استرس زای بازی ها: برای علاقمندان به بازی های ویدئویی یک مقاله ای را با موضوع معرفی چندین QTE استرس زا و هیجانی ، ارائه داده ایم.

علاقمندان به بازی های ویدئویی حتماً اصطلاح QTE را شنیده اند. QTE ها ، سکانس هایی از بازی هستند که کلیدی بر روی تصویر نمایان می شود و با انتخاب آن کلید می توان به پیشروی در بازی پرداخت و خود را از کشته شدن نجات داد. این اصطلاح مخفف Quick Time Event می باشد.

بازی سازان جدید ، علاقه زیادی به این ویژگی داشته و در بازی های خود از آنها استفاده می کنند. این ویژگی موجب می شود که کات سین های بازی تبدیل به یک سکانس تعاملی شوند. در مقاله های قبل به این موضوع پرداخته شد که qte در بازی ، یک از ویژگی هایی است که اغلب گیمرها آن را دوست ندارند. البته تمامی گیمرها اینگونه نبوده و برخی از آنها به این ویژگی بازی های ویدئویی علاقمند هستند.

معرفی چند QTE استرس زای بازی ها ، برای علاقمندان به این ویژگی از بازی های ویدئویی جذاب است. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این موارد بپردازیم. پیش از نام بردن این صحنه ها ، از شما می خواهیم که با خرید ایکس باکس سری ایکس و یا PS5 از لذت اجرای بازی های ویدئویی با کیفیت بالا برخوردار شوید.

کل بازی در بازی Dragon's Lair

QTE در این بازی از اهمیت بسزایی برخوردار است. زیرا این QTE ها هستند که بازی را جلو برده و شما از بخش های مهم بازی عبور می دهند. گیم پلی بازی به شدت وابسته به QTE می باشد. کوچکترین خطایی در این بازی با تنبیهی سخت پاسخ داده می شود. اگر در انتخاب کلیدها اشتباه کنید ، بازی را باخته و از دور خارج می شوید. در این شرایط ناچار هستید که بازی را از دقایقی قبل آغاز کنید. کمی که این روند را تکرار کنید با کلیدهای بازی آشنا شده و با تسلط بر کلیدها می توانید با موفقیت از بازی عبور کنید.

جدال با کراوزر در بازی Resident Evil 4 ، یک QTE استرس زای بازی ها

هر چقدر هم که با بازی های ویدئویی زیاد آشنا نباشید ، حتماً نام بازی گاد آف وار و رزیدنت اویل 4 را شنیده اید. زیرا این بازی ها از جمله مطرح ترین بازی های ویدئویی سالهای اخیر هستند که هر کسی یا آنها را تجربه کرده و یا نام آن را از زبان دیگران شنیده است.

این دو بازی به کمک QTE های مهیج و جذاب موجب نفوذ این ویژگی به اعماق کات سین های بازی شدند. در زمان اجرای بازی رزیدنت اویل 4 و انجام مبارزات با کراوزر مشاهده می کنید که چه صحنه های مهیجی تنها با استفاده از QTE ها به نمایش در می آیند.

یک QTE استرس زای بازی ها را قطعاً در این بازی مشاهده می کنید. در صحنه ای از بازی لیان با همرزم قدیمی خود که کراوزر نام دارد ، رو در رو شده و یک جدال جانانه را رقم می زنند. حواستان را بسیار جمع کنید ، چنانچه مرتکب کوچکترین خطایی در بازی شوید به بدترین شکل ممکن به قتل می رسید. بنابراین در فشردن کلیدها ، دقت زیادی داشته باشید. این بخش از بازی به گونه ای طراحی شده است که تا حد ممکن به بازیکنان سخت گرفته می شود. لذا خود را برای اجرای یک بازی دشوار و نفس گیر آماده کنید.

درست است که اجرای این بازی و عبور از صحنه های QTE دشوار است ، اما لذت با موفقیت پشت سر گذاشتن آن بسیار زیاد است. بنابراین توصیه نموده که لذت اجرای این بازی را به خاطر دشواری برخی از سکانس های آن از دست ندهید.

* مهیج ترین بازی های PS4 ، بازی های PS5 و بازی های ایکس باکس سری ایکس و ... را از سایت Psstar.ir خریداری کنید.

باسف فایت میز روبی در بازی Sly Cooper Collection

یکی دیگر از QTE استرس زای بازی ها ، صحنه باسف فایت میز روبی در بازی اسکای کوپر کالکشن می باشد. یک صحنه بسیار نوآورانه که کمی حرص بازیکنان را در می آورد. در این صحنه ، بازیکن بر روی پلتفرمی نامیزان ایستاده و از وردهایی که به سمت شما پرتاب می شود ، جا خالی می دهید.

اگر مرتکب خطایی شوید و تعداد این خطاها از حد مشخصی بگذرد ، ناچار به آغاز بازی از اول هستید. در ورژن جدید این بازی که به صورت HD است ، جدال با میز روبی ها دشوارتر شده است. در این نسخه مجبور خواهید شد دکمه ها را متناسب با ریتم موسیقی باس فایت ها بفشارید. اگر این کار را انجام ندهید ، عاقبت شومی در انتظار شما خواهد بود.

پیرایشگر پرخاشگر در بازی Shenmue 2

یکی دیگر از QTE استرس زای بازی ها ، پیرایشگر پرخاشگر در بازی Shenmue 2 می باشد. این پیرایشگر می خواهد از شما انتقام جویی کند. این شخصیت ، یک تیغ برنده را زیر گلوی شما گذاشته و شما را به شدت می ترساند. در این سکانس ، دکمه هایی را بر روی صفحه نمایش دیده و که با فشردن آنها از روی دسته کنترلر ، بازی به سرعت پیش روی می کند.

حالا نکته ای که موجب کلافه شدن گیمرها می شود این است که اگر در این بازی کلیدهای گوناگون را بفشارید ، هیچ عکس العملی در حرکت شخصیت اصلی بازی مشاهده نمی کنید و در صورتی که دست خود را بردارید ، بلافاصله می سوزید.

حمله سگ ها در بازی کال آف دیوتی ، یکی از QTE استرس زای بازی ها

سکانس حمله سگ ها به شما در بازی کال آف دیوتی بسیار عذاب آور است. چنانچه کلید ظاهر شده بر روی تصویر را در این حالت نفشارید ، بیچاره خواهید شد. کوچکترین غفلتی موجب می شود که سگ ها به وحشیانه ترین شکل به شما حمله نموده و موجب نابودی شما شوند. لذا باید با سرعت عمل بسیار بالایی ، کلید نمایان شده در صحنه را فشار دهید تا جان خود را نجات دهید. میزان استرس موجود در این صحنه بسیار زیاد است تا جایی که کاربران از این صحنه به عنوان استرس زا ترین سکانس بازی های ویدئویی نام می برند.